Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Голуб Н.Б. Риторика у вищій школі: Монографія.- Черкаси: Брама – Україна, 2008.- 400с



У монографії представлено методику навчання риторики студентів вищих педагогічних навчальних закладів: етапи її створення (визначення теоретико-методологічних засад, обґрунтування змісту, форм, принципів, методів, прийомів, засобів) й упровадження у навчальний процес. Автор пропонує також системний підхід до самостійної роботи студентів з вивчення риторики. Практичний інтерес становлять вправи і тести з риторики, система жанрів педагогічного мовлення, методичні рекомендації.

Для студентів вищих навчальних закладів, магістрантів, аспірантів, учителів, викладачів і всіх, хто цікавиться проблемами риторики.

Такі анотації подаються на початку книг. Анотації, що складаються до дисертацій, містяться, як правило, наприкінці автореферату дисертації і в лаконічній і конкретній науковій формі українською, російською та англійською мовами відображають основний зміст і результати наукового дослідження. Одна з них, на вибір здобувача, має бути розгорнутою, обсягом 2 сторінки машинописного тексту, а дві інші – ідентичні за змістом (обсягом до 0,5 сторінки, до 1 200 друкованих знаків). Після кожної анотації подаються ключові слова відповідною мовою. Загальна кількість ключових слів – від трьох до десяти.

Мовні кліше в таких анотаціях можливі такі:

Дані про автора і жанр твору:

Струганець Л. В. Динаміка лексичних норм в українській лексикографії ХХ століття. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук зі спеціальності 10.02.01 – українська мова. – Інститут української мови НАН України, Київ, 2002.

Зміст наукового твору: дисертація присвячена комплексному вивченню шляхів становлення…, визначенню динаміки…; дисертація є першим комплексним дослідженням способів і засобів реалізації національно-культурного компонента в текстах українських народних казок; на підставі порівняльного аналізу … джерел досліджено …; уперше в українському мовознавстві репрезентовано методику використання …; здійснено спробу семантико-синтаксичного аналізу…; за допомогою … аналізу доводиться теза про можливість …; системний опис … проведено; до аналізу залучено …; розроблено принципи…; створено тезаурус …; науково обґрунтовано й апробовано експериментальну методику…; визначено, науково обґрунтовано сутність цього феномену…; визначено педагогічні умови, які забезпечують ефективність процесу формування…; охарактеризовано рівні (високий, достатній, середній, низький) сформованості…

В анотаціях широко використовуються дієслівні форми на зразок: з'ясовано, описано, акцентовано, визначено, проведено, проаналізовано, установлено, простежено; виявлено та ін.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 1050 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...