Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Продовження додатка Р. Для вирішення поставленої задачі запропоновано адаптацію системно-ситуаційної моделі оцінки фінансового стану банку



Проведено аналіз переваг і недоліків методів оцінки фінансового стану банку, а також встановлені границі їхнього практичного застосування для цілей визначення поточних і перспективного рівнів фінансової стабільності банків. У результаті зроблений висновок про необхідність розробки нового підходу, що дозволяє нівелювати слабкі місця наявного методологічного апарату.

Для вирішення поставленої задачі запропоновано адаптацію системно-ситуаційної моделі оцінки фінансового стану банку, що дозволяє визначити рівень фінансової стабільності з урахуванням меж розвитку банку, його прогнозного і цільового стану, виявити проблемні ситуації на основі зіставлення поточних і цільових показників роботи банку з їх граничними значеннями. На основі запропонованої моделі проведене дослідження фінансової стійкості вітчизняних банків, у результаті якого був зроблений висновок про її недостатній рівень для більшості з них.

У процесі дослідження був проведений науковий експеримент із використанням експертних технологій, за допомогою якого експертам було запропоновано оцінити міру впливу різних фінансових показників на результуючу оцінку фінансового стану банку. У підсумку встановлено, що найбільш важливими узагальнюючими показниками банківської діяльності вважаються коефіцієнти адекватності капіталу, загальної ліквідності і прибутковості активів. Експеримент показав високу погодженість кінцевих результатів, а результати моделювання знайшли своє безпосереднє застосування в системно-ситуаційній моделі.

У результаті дослідження форм і методів державного регулювання банківської сфери зроблений висновок про необхідність розвитку системи стимулюючих заходів поряд з діючими стратегічними, превентивними, штрафними і санаційними формами і методами забезпечення фінансового добробуту банків, що дозволить гармонізувати систему державного регулювання і надасть у розпорядження банків додатковий інструментарій поліпшення їхніх фінансових позицій.

Обґрунтовано, що в умовах трансформаційних перетворень умов господарювання особливого значення набувають інноваційні підходи в управлінні.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 186 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...