Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема № 32. Недоговірні зобов’язання, які виникають з правомірних дій



Семінарські заняття: 2 годин.

Самостійна робота: 4 годин.

Питання семінарського заняття № 1:

1. Загальна характеристика недоговірних зобов’язань, які виникають з правомірних дій.

2. Зобов’язання, які виникають з публічної обіцянки винагороди:

а) зобов’язання, які виникають з публічної обіцянки винагороди без оголошення конкурсу;

б) зобов’язання, які виникають з публічної обіцянки винагороди з оголошенням конкурсу.

3. Вчинення дій в майнових інтересах іншої особи без її доручення.

4. Рятування здоров’я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи:

а) зобов’язання, що виникають внаслідок рятування здоров’я та життя фізичної особи;

б) зобов’язання, що виникають внаслідок рятування майна фізичної або юридичної особи.

Література:

основна[1; 8, 1144-1162; 94, с. 281-288; 98, с. 650-687; 99, с. 388-406; 100];

додаткова [121].

Теми рефератів, доповідей:

Загальна характеристика компенсаційних зобов’язань, що виникають внаслідок відвернення небезпеки.

Література: [121].

Завдання на самостійну роботу:

1. Самостійно опрацювати:

- права переможця конкурсу.

При підготовці використати положення ст. 1156 ЦК України.

При вивченні матеріалу необхідно врахувати, що після оголошення результатів конкурсу і визначення переможця (переможців) переможець здобуває право вимагати, а засновник конкурсу зобов'язаний йому видати передбачену рішенням про сплату нагороди премію. Право на одержання присудженої премії може бути здійснено в примусовому порядку, шляхом подання позову, якщо засновник конкурсу ухиляється від добровільного виконання свого обов'язку.

Кінцевою метою конкурсу є подальше використання найкращих робіт, але якщо предметом конкурсу був літературний, художній твір або виконання твору, засновник конкурсу має право на подальше використання лише за згодою переможця. Тобто законодавець забороняє автоматичне наділення права використання зазначених робіт засновником конкурсу, що є додатковим засобом захисту права автора на створений ним твір та прав виконавця твору. Одночасно з цим законодавець визнає за засновником конкурсу пріоритетне право на укладення з ним договору на використання твору, вказуючи на можливість оскаржити до суду ухилення переможця конкурсу від укладення такого договору. Переможець має право як на одержання премії, так і на авторську винагороду.

2. Ознайомитися із судовою практикою:

Ознайомитися з рішенням Феодосійського міського суду АРК по справі № 2-354/2009 р. // http://reyestr.court.gov.ua/Review/6049945

3. Вирішити ситуаційне завдання:

Позивач звернувся в суд із позовом до шахового клубу «Ферзь» та до Державної телерадіокомпанії «Вектор» про відшкодування шкоди та судових витрат, посилаючись на наступне.

В лютому 2009 року в телепередачі державної телерадіокомпанії «Вектор» було оголошено про проведення шаховим клубом «Ферзь» телевізійного конкурсу, присвяченого сторіччю клубу.

Конкурс проводився на краще знання історії Одеси, історії шахів, вирішення шахових композицій. Організатором конкурсу було публічно оголошено, що його переможці будуть нагороджені цінними подарунками, а учасник, який займе перше місце, в якості нагороди отримає однокімнатну квартиру.

В конкурсі прийняли участь понад двох тисяч мешканців Одеси та інших регіонів України та Республіки Молдова.

Абсолютним переможцем конкурсу 26 листопада 2009 року колегія суддів (журі конкурсу) оголосила Позивача. Однак винагороду – однокімнатну квартиру в м. Одесі організатор конкурсу йому так і не вручив, що змусило його звернутися до суду з позовом про зобов’язання виконання організатором конкурсу взятих на себе зобов’язань.

Представник телерадіокомпанії «Вектор» проти позову заперечив та просив виключити його зі складу відповідачів.

Представник шахового клубу «Ферзь» пояснив, що свої зобов’язання по конкурсу не виконав у зв’язку з банкрутством основного спонсора – будівельної компанії «Основа». Коштів для придбання квартири Позивачу сам клуб не має, оскільки є неприбутковою організацією.

Які заперечення в суді можуть бути заявлені телерадіокомпанією «Вектор»?

Чи задовольнить суд клопотання про виключення телерадіокомпанії з числа відповідачів?

Хто в даному випадку є організатором конкурсу та боржником Позивача?

Яке рішення має прийняти суд?

4. Скласти проект документу:

Ви секретар конкурсної комісії. Конкурс проводиться на краще виконання естрадної пісні. Крім вокальних даних конкурсантів оцінюється їх сценічний образ та хореографія номеру. В конкурсі взяло участь 5 конкурсантів. За результатами конкурсу перемогла Іванова.

Скласти проект протоколу засідання конкурсної комісії.





Дата публикования: 2015-04-06; Прочитано: 846 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...