Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Оператор switch. switch(<вираз цілого типу>)



Синтаксис:

switch(<вираз цілого типу>)

{

case <значення_1>:

<послідовність_операторів_1>;

break;

case <значення_2>:

<послідовність_операторів_2>;

break;

..............................................................

case <значення_n>:

<послідовність_операторів_n>;

break;

[default:

<послідовність_операторів_n+1>;]

}

Оператор-перемикач switch призначений для вибору одного з декількох альтернативних шляхів виконання програми. Виконання оператора switch починається з обчислення значення виразу (виразу, що слідує за ключовим словом switch у круглих дужках). Після цього управління передається одному з <операторів>. Оператор, що отримав управління - це той оператор, значення константи варіанту якого співпадає зі значенням виразу перемикача.

Вітка default (може опускатися, про що свідчить наявність квадратних дужок) означає, що якщо жодна з вищенаведених умов не задовольнятиметься (тобто вираз цілого типу не дорівнює жодному із значень, що позначені у саse-фрагментах), керування передається по замовчуванню в це місце програми. Треба також зазначити обов'язкове застосування оператора break у кожному з case-фрагментів (цей оператор застосовують для негайного припинення виконання операторів while, do, for, switch), що негайно передасть керування у точку програми, що слідує відразу за останнім оператором у switch-блоці.

Приклад 1:

switch(i)

{

case -1:

n++;

break;

case 0:

z++;

break;

case 1:

p++;

break;

}

Приклад 2:

switch(c)

{

case 'A':

capa++;

case 'a':

lettera++;

default:

total++;

}

В останньому прикладі всі три оператори в тілі оператора switch будуть виконані, якщо значення с рівне 'A', далі оператори виконуються в порядку їх слідування в тілі, так як відсутні break.





Дата публикования: 2015-01-23; Прочитано: 256 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...