![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Українська мова з професійним спрямуванням для юристів – це курс словесності в юриспруденції.Практична діяльність юриста, працівника органів внутрішніх справ пов’язана з інтенсивним усним і писемним спілкуванням, із підготовкою й оформленням значної кількості документів, із передачею та отриманням інформації в усній та писемній формах. Згідно із Законом про мови (ст. 18) та Цивільно-процесуальним кодексом України (ст. 9) судочинство в країні має бути здійснене українською мовою або національною мовою більшості населення тієї чи іншої місцевості, а ст. 127 Конституції України 1996 р. однією з обов’язкових вимог до кандидатури на посаду судді передбачає володіння державною мовою. Зазначене вимагає доброго знання мови загалом і фахової зокрема. Опрацювання юридичної термінології, врахування багатозначності слова, розуміння необхідності користуватися лексикографічними джерелами, вміння аналізувати текст дозволять реалізувати свої фахові знання при тлумаченні текстів у правничій діяльності. Звідси, випливають конкретні завданий курсу:
- розширення загальномовної підготовки юриста;
- поглиблене вивчення проблем мовного опрацювання й розуміння правових актів;
- ознайомлення з основними напрямами, ідеями та проблемами сучасної української літературної мови;
- вивчення жанрів професійного спілкування та їх основних комунікатив них ознак;
- розвиток мовної інтуїції юриста;
- формування навичок самоконтролю у процесі творення зв’язних висловлювань.
Предметом курсу є:
- структура офіційно-ділового та наукового стилів української мови;
- мовні засоби (лексичні, морфологічні, синтаксичні)
- позамовні засоби офіці йно-ділового та наукового спілкування;
- документ як матеріальне втілення, реалізація писемної форми офіційно-ділового стилю.
Передумовою виконання вказаних та інших завдань курсу є, передусім, знання правової мови, елементарні вміння використовувати мовні засоби відповідно до ситуації.
Курс “Українська мова з професійним спрямуванням” порівняно з іншими предметами має специфічні ознаки. По-перше, курс належить до філологічних дисциплін.
По-друге, опанування курсу передбачає активізацію засвоєних у середній школі, в інших навчальних закладах знань з української мови.
Курс стане передумовою вивчення багатьох навчальних курсів, зокрема психології ділових стосунків, термінології фаху, науково-дослідної роботи студента тощо.
Курс “Українська мова за професійним спрямуванням” пов’язаний із правовими дисциплінами. Зокрема, вивчення питання про правовий статус державної мови в чинному законодавстві України, обговорення таких важливих понять, як взаємозалежність нації, держави, мови мас зв’язок із конститу ційним правом. Залучення до аналізу ст. 19 Кримінально-процесуального кодексу, яка регламентує застосування державної мови в кримінальному судочинстві, розгляду питань, пов’язаних з мовними особливостями, створення текстів процесуальних документів, має зв’язок з дисципліною ”Кримінальний процес”.
Українська мова – державна мова в Україні. Основи мовної політики і чинники прискорення процесів упровадження державної мови. Мова - це ”характерний для людського суспільства специфічний вид знакової діяль ності, який полягає у застосуванні історично усталених у певній етнічній спільності артикуляційно-звукових актів для позначення явищ об’єктивної дійсності з метою обміну між членами спільноти інформацією” [Енциклопедія, с.318]. Тобто, мова – це знакова система, за допомогою якої люди передають Інформацію.
Дата публикования: 2015-02-03; Прочитано: 4437 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!