Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ПИТАННЯ 13. Механізм утворення пальцевих відбитків



Взаємодія поверхні долоні руки з елементами матеріального середовища місця події зумовлює появу змін на сприймаючих об'єктах у вигляді нашарування слідоутворюючої речовини. На шкірі поверхні долоні рук людини немає жирових залоз, але саме на руках утворюються потожирові речовини. Руки людини практично завжди забруднені внаслідок торкання ними частин тіла (обличчя, волосся, вушних раковин тощо), на яких шкіра постійно покрита жиром, що виділяється з жирових залоз. Цей жир, потрапляючи на руки, змішується з потом, внаслідок чого і утворюється потожирова речовина. Сама потожирова речовина безбарвна, тому на предметах непомітна. Якщо ж рука забруднена, то, звичайно, залишаються видимі забарвлені сліди. Отже, залежно від стану шкірного покриву (сильне чи слабке потовиділення, забрудненість тощо) утворюються відповідно або потожирові, або забарвлені сліди. Тому сліди можуть бути помітні, малопомітні чи непомітні взагалі.

Під час утворення слідів частина слідоутворюючої речовини переходить на об'єкт, що зумовлено налипанням потожиро-вої речовини до поверхні предмета. Обов'язковою умовою цього є змочування слідоутворюючою речовиною поверхні об'єкта, на якому залишаються сліди. Різні об'єкти змочуються неоднаково, при цьому важливе значення має структура їх поверхні. Так, об'єкти з пористою або волосяною поверхнею внаслідок капілярних особливостей поглинають потожирові речовини, до того ж слід ніби розпливається, узори папілярних ліній втрачають чіткість і сліди мають вигляд плями. Слідоутворююча речовина не проникає в такі об'єкти, як пластмаса, скло, метал, які добре сприймають і зберігають сліди.

Що вища температура і менша вологість повітря, тим коротший термін зберігання слідів. І навпаки, чим нижча температура повітря і вища його вологість, тим довше вони зберігаються.

Залежно від якості поверхні предмета, потожирові сліди можуть бути малопомітними чи непомітними. Так, на гладких, полірованих поверхнях (поліровані меблі, посуд), глянцевих (скло, дзеркало, пляшка) чи нікельованих поверхнях (ножі, дверні ручки), виробах з пластмаси (посуд, кермо автомобіля), на шкіряних лакованих поверхнях (гаманці, сумки) залишаються малопомітні сліди. На гладких, але неглянцевих поверхнях (картон, тонкий папір, шкіра, дерев'яна поверхня) залишаються непомітні сліди.





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 397 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...