Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вибір теми дослідження



Початковим етапом будь-якого дослідження є вибір теми. Зазвичай тема дослідження обирається на третьому році навчання, а потім конкретизується і розширюється. Проте, якщо обрана на третьому чи четвертому році навчання тема вичерпала себе або стала нецікавою для студента, її необхідно змінити. Тема дипломної чи магістерської роботи не може бути занадто вузькою, позбавлена перспективи, або занадто широкою, виконання якої вимагає від дослідника великої підготовки і значного наукового досвіду.

Як слушно зауважує проф. Л. Голомб, у виборі теми слід уникати фактора випадковості, кон’юнктури, пошуку полегшених завдань [2, 51]. Основне, щоб тема відповідала інтересам і нахилам студентів, була їм цікавою, породжувала прагнення докласти зусиль до її розв’язання.

Дуже часто студенти обирають добре розроблені теми, з яких є багата наукова література. Проте, якою б не була кількість праць, пов’язаних з розробкою обраної проблеми, слід пам’ятати, що наукова робота – це самостійне дослідження. Наявну літературу потрібно творчо опрацювати, осмислити, узагальнити, сформулювати нові завдання і дійти самостійних висновків на основі власних результатів дослідження.

Тематика дипломних і магістерських робіт, як і загалом напрям наукових зацікавлень студента, повинні узгоджуватися з науковими інтересами кафедр. Так, наукова проблематика студентів англійського відділення Інституту іноземної філології входить у комплексну тему кафедри англійської філології «Англійська мова і культура: питання теорії та практики». Виступи студентів на конференціях, семінарах, підготовка самостійних публікацій також повинні бути пов’язані з науковою проблематикою, яку розробляє випускаюча кафедра.





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 448 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...