Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Мета, завдання та види пожежної охорони



Головного метою пожежної охорони є захист життя і здоров'я громадян, приватної, колективної та державної власності від пожеж, підтримання належного рівня пожежної безпеки на об'єктах і в населених пунктах.

Пожежна охорони виконує такі основні завдання:

- здійснення контролю за дотриманням протипожежних вимог;

- запобігання пожежам і нещасним випадкам на них;

- гасіння пожеж, рятування людей та надання допомоги в ліквідації наслідків аварій, катастроф і стихійного лиха.

Пожежна охорона поділяється на державну, відомчу, сільську та добровільну.

Діяльність пожежної охорони насамперед спрямована на запобігання пожеж, а потім на їх гасіння. Таким чином, пожежна охорона виконує як профілактичну, так і бойову роботу. Крім того, Державна пожежна охорона є одночасно самостійною протипожежною службою цивільної оборони.

Державна пожежна охорона формується на базі існуючих воєнізованої та професійної пожежної охорони органів внутрішніх справ, входить до системи Міністерства внутрішніх справ України і здійснює.державний пожежний нагляд. Вона створюється в містах, інших населених пунктах, на промислових підприємствах, інших об'єктах незалежно від форм власності згідно з Положенням про Державну пожежну охорону, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 р.№ 508.

На службу до Державної пожежної охорони приймаються на контрактній основі громадяни, які досягли вісімнадцятирічного віку, здатні за своїми здібностями, освітою та станом здоров'я виконувати покладені на них обов'язки.

Особи рядового та начальницького складу Державної пожежної охорони приймають присягу працівника органів внутрішніх справ.

Підрозділи відомчої пожежної (пожежно-сторожової) охорони створюються на об'єктах міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів

України.

У сільських населених пунктах, де немає підрозділів Державної пожежної охорони, органами місцевої державної адміністрації створюються сільські пожежні команди.

На промислових підприємствах, в установах та організаціях з метою проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння створюються добровільні пожежні дружини (команди) (ДПД, ДПК).

Згідно Закону України "Про пожежну безпеку" членам добровільних пожежних дружин може надаватися додаткова відпустка із збереженням заробітної плати до 10 робочих днів на рік, а також грошові премії та цінні подарунки.

Працівники відомчої пожежної охорони та члени добровільних пожежних дружин підлягають обов'язковому особистому страхуванню на випадок загибелі, поранення, захворювання, одержаного під час ліквідації пожежі або наслідків аварії у розмірі десятирічної заробітної плати за займаною посадою.

Страхування здійснюється за рахунок підприємств, де створена відомча пожежна охорона та добровільні пожежні дружини.

У школах, дитячих таборах створюються дружини юних пожежних, що діють на підставі Положення, затвердженого Міністерством освіти України і погодженого з Міністерством внутрішніх справ України. \

5.7.5. Добровільні пожежні дружини?:

Згідно Закону "Про пожежну безпеку" і Положення про добровільні пожежні дружини (команди), затвердженого наказом МВС від 27.09.94 № 521, на галузевих об'єктах з кількістю працюючих не менше 50 осіб створюються пожежні дружини (ДПД).

Залежно від розмірів та структурних особливостей підприємства, галузевих об'єктів ДПД можуть бути як загальнооб'єктовими, так і цеховими, тобто декілька ДПД на одному об'єкті. З цією метою територія підприємства, галузевого об'єкта поділяється на окремі 'сектори, які закріплюються за цеховими пожежними дружинами.

Основним напрямком діяльності добровільної пожежної дружини є проведення пожежно-профілактичної роботи щодо запобігання пожежам. Члени ДПД здійснюють нагляд за дотриманням протипожежного режиму безпосередньо на робочих місцях, порядком проведення зварювальних та інших видів вогневих робіт, порядком огляду приміщень перед їх закриттям, режимом роботи підприємства та організацією чергування у вихідні та святкові дні.

Члени ДПД слідкують за наявністю і справністю первинних засобів пожежогасіння, роз'яснюють вимоги правил пожежної безпеки робітникам і службовцям галузевих об'єктів.

У діяльності добровільних пожежних дружин важливе значення має вчасне виконання адекватних заходів у разі виникнення пожежі та участь у її гасінні.

Для забезпечення чіткої взаємодії між членами ДПД та результативного виконання покладених на неї завдань начальником дружини розробляється табель обов'язків бойової обслуги ДПД, який затверджується відповідним керівником.

Якщо на об'єкті для забезпечення пожежної безпеки використовується пересувна пожежна техніка, розробляються окремі табелі обов'язків бойової обслуги на мотопомпу або автоцистерну.

Залежно від обставин, що складаються, обов'язки особового складу бойової обслуги мають бути взаємозамінними. Якщо виробництво міститься не в одній будівлі, або на великих площах необхідно створювати декілька бойових обслуг.

Щоб робота добровільної пожежної дружини була ефективною, мала стійкі навички з профілактики і гасіння пожеж, з ними систематично проводять спеціальні заняття та тренування. Боєздатність ДПД регулярно перевіряється з вирішенням практичних завдань шляхом ліквідації умовної пожежі на різних виробничих ділянках або на різних технологічних процесах. Робота щодо забезпечення належного рівня пожежної безпеки, дотримання порядку проведення протипожежних інструктажів та пожежно-технічного мінімуму перевіряється зі сторони адміністрації галузевих об'єктів.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 3944 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...