Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Варіант 3



При розташуванні блискавковідводів по середині торцевих стін будівлі приймаємо, що

м

Тоді

м

Визначаємо співвідношення відстані між двома одиночними блискавковідводами (вона в даному випадку дорівнює довжині будівлі) і висотою блискавковідводу, тобто

В цьому випадку вираховуємо інші параметри зони захисту із співвідношень:

м

м

м

м

Аналізуючи отримані результати, можна зробити висновок, що розраховане значення висоти блискавковідводу h = 19 м недостатнє, так як по середині будівлі ширина захисту на висоті будівлі буде м, що недостатньо, так як b=12 м. Тому необхідно збільшити висоту блискавковідводу. Якщо її збільшити до величини h = 20 м, то отримаємо:

,

а при такому співвідношенні:

м

м

м

Виходячи з розрахованих варіантів бачимо, що другий варіант, у порівнянні з першим, має перевагу, тому що блискавковідвід є на 2 м нижчим. Однак, закріплювати опору блискавковідводу на даху будівлі значно важче, ніж на боковій стіні. Помітну перевагу в порівнянні з першим і другим варіантами має третій варіант, по якому висота блискавковідводу становить 20 м. Так як висота будівлі дорівнює 15 м, то над її дахом блискавковідвід буде виступати лише на 5 м (а не на 14м чи 12м, як у першому так і другому варіантах). Таку невисоку опору блискавковідводу неважко закріпити на торцевих стінах будівлі. У якості опори блискавковідводу приймаємо дерев’яний брус, який прикріплюється до стіни будівлі у верхній його частині. До бруса закріплюється блискавкоприймач із стального стержня Æ12 мм і довжиною 1,0 м. У якості струмовідводу приймаємо стальний дріт Æ7 мм, що приварюється до блискавкоприймача, а другий кінець струмовідводу прокладається у ґрунті і приєднується до заземлювача.Так як питомий опір ґрунту біля будівлі, що підлягає блискавкозахисту, менший 500 Ом×м, то імпульсний опір приймаємо Ri = 10 Ом.

Визначаємо опір розтікання струму за формулою:

Ом

де: a = 0,9 з табл. 2.2.

Користуючись таблицею 2.3, підбираємо заземлювач.

Для опору Rp = 11 Ом підходить комбінований двохстержневий заземлювач (кутник 40 х 40 х 4 мм, довжиною l = 3 м з відстанню між ними c = 6 м), для якого R = 9,1 Ом < 11 Ом.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 269 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...