Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Основні задачі виробничої санітарії



Розділ охорони праці, що вивчає можливість впливу на працівників шкідливих виробничих чинників, які можуть призвести до професійних захворювань називають виробничою санітарією.

Виробнича санітарія (від латин. Sanitas - здоров¢я), за ГОСТ12.0.002–81, - система організаційних заходів і технічних засобів, що запобігають або зменшують дію шкідливих виробничих чинників.

До організаційних заходів належать:

- правильна організація праці на робочих місцях, дотримання режиму праці;

- організація і проведення навчання та інструктажів з питань вірного застосування різних речовин, що можуть забруднювати навколишнє середовище;

- організація постійного контролю за дотриманням санітарних норм і правил при зберіганні і застосуванні речовин і матеріалів;

- суворе дотримання спеціальних правил при будівництві виробничих споруд і організації робочих місць.

До технічних належать засоби, що застосовуються для боротьби з шкідливими виробничими чинниками, включаючи розробку спеціальних колективних та індивідуальних засобів захисту людей.

Отже, санітарія – це практичне втілення в життя гігієнічних нормативів, правил і заходів.

Гігієнічний норматив – це визначений діапазон виробничого середовища, який безпечний з точки зору збереження нормальної життєдіяльності і здоров¢я людини. Абсолютно безпечним впливом виробничих чинників на організм людини вважають такий, що не завдає жодної шкоди в т. ч. на генетичному рівні. Шляхом гігієнічного нормування встановлюються гранично допустимі концентрації (ГДК) шкідливих хімічних домішок в повітрі робочої зони (воді, грунті, продуктах харчування), гранично допустимі рівні (ГДР) і гранично допустимі дози (ГДД) шкідливо діючих на людину чинників, оптимальні і допустимі параметри мікроклімату, освітлення, опромінення і ін.

Гранично допустимі рівні, дози, концентрації шкідливих виробничих чинників – це такі, які при щоденній (крім вихідних днів) роботі протягом 8 годин або іншої тривалості, але не більше як 41 година на тиждень або 36 – на роботах із шкідливими речовинами, протягом усього робочого стажу не можуть викликати змін у стані здоров¢я працівників та їх нащадків, які виявляються сучасними методами досліджень у процесі роботи або віддалені строки життя сучасного і наступного поколінь. Допустимі рівні, дози, концентрації шкідливих виробничих чинників встановлюються гігієнічним нормуванням і зводяться в спеціальні документи, що називаються санітарними нормами.

Наприклад, санітарні норми проектування промислових підприємств, санітарні правила зберігання, транспортування і застосування отрутохімікатів, санітарні норми рівнів шуму, вібрації та шкідливих речовин в повітрі робочої зони наведено відповідно у Державних Санітарних Правилах і Нормах (ДСаНПіН).





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 341 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...