Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Приклади застосування колективних та індивідуальних засобів захисту на виробництві



БІЛЕТ 1

1. Види відповідальності за порушення вимог з охорони праці.

За порушення законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, створення перешкод для діяльності посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці і представників професійних спілок винні працівники притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

Дисциплінарна – догана, звільнення з роботи. Адміністративна – грошовий штраф. Матеріальна – компенсація збитків. Кримінальна – позбавлення волі через завдання шкоди життю та здоров’ю громадян.

Приклади застосування колективних та індивідуальних засобів захисту на виробництві

Колективні засоби захисту (види, способи застосування)

Засоби колективного захисту - засоби захисту, конструктивно і функціонально пов'язані з виробничим процесом, виробничим обладнанням, приміщенням, будинком, спорудою, виробничим майданчиком.

У залежності від призначення бувають:

- Засоби нормалізації повітряного середовища виробничих приміщень і робочих місць, локалізації шкідливих факторів, опалення, вентиляції;

- Засоби нормалізації освітлення приміщень та робочих місць (джерела світла, освітлювальні прилади і т.д.);

- Засоби захисту від іонізуючих випромінювань (огороджувальні, герметизуючі пристрої, знаки безпеки і т.д.);

- Засоби захисту від інфрачервоних випромінювань (огороджувальні; герметизуючі, теплоізолюючі пристрою і т.д.);

- Засоби захисту від ультрафіолетових і електромагнітних випромінювань (огороджувальні, для вентиляції повітря, дистанційного керування і т.д.);

- Засоби захисту від лазерного випромінювання (огородження, знаки безпеки);

- Засоби захисту від шуму й ультразвуку (огородження, глушники шуму);

- Засоби захисту від вібрації (виброизолирующие, виброгасящие, вібропоглинаючі пристрою і т.д.);

- Засоби захисту від ураження електрострумом (огорожі, сигналізація, ізолюючі пристрої, заземлення, занулення і т.д.);

- Засоби захисту від високих і низьких температур (огорожі, термоизолирующие пристрої, обігрів та охолодження);

- Засоби захисту від дії механічних факторів (огородження, запобіжні та гальмівні засоби, знаки безпеки);

- Засоби захисту від дії хімічних чинників (пристрої для герметизації, вентиляції та очищення повітря, дистанційного керування і т.д.).

- Засоби захисту від впливу біологічних факторів (огородження, вентиляція, знаки безпеки і т.д.)

Колективні засоби захисту поділяються на: огороджувальні, запобіжні, гальмові пристрої, пристрої автоматичного контролю і сигналізації, дистанційного управління, знаки безпеки.

Огороджувальні пристрої призначені для запобігання випадкового потрапляння людини в небезпечну зону. Застосовуються для ізоляції рухомих частин машин, зон обробки верстатів, пресів, ударних елементів машин від робочої зони. Пристрої поділяються на стаціонарні, рухомі та переносні.

Запобіжні пристрої використовують для автоматичного відключення машин і устаткування при відхиленні від нормального режиму роботи або при потраплянні людини в небезпечну зону. Ці пристрої можуть бути блокуючими і обмежувальними. Блокуючі пристрої за принципом дії бувають: електромеханічні, фотоелектричні, електромагнітні, радіаційні, механічні.

Широко використовуються гальмівні пристрої, які можна підрозділити на колодкові, дискові, конічні і клинові. Найчастіше використовують колодкові і дискові гальма. Гальмівні системи можуть бути ручні, ножні, напівавтоматичні і автоматичні.

Для забезпечення безпечної та надійної роботи обладнання дуже важливі інформаційні, попереджуючі, аварійні пристрої автоматичного контролю і сигналізації. Пристрої контролю - це прилади для вимірювання тиску, температури, статичних і динамічних навантажень, що характеризують роботу машин і обладнання. Системи сигналізації бувають: звуковими, світловими, колірними, знаковими, комбінованими.

Для захисту від ураження електричним струмом застосовуються різні технічні заходи. Це - малі напруги; електричне розділення мережі; контроль і профілактика пошкодження ізоляції; захист від випадкового дотику до струмоведучих частин; захисне заземлення; захисне відключення; індивідуальні засоби захисту.

Індивідуальні засоби захисту

Засоби індивідуального захисту - кошти, які використовуються працівниками для захисту від шкідливих і небезпечних факторів виробничого процесу, а також для захисту від забруднення. ЗІЗ застосовуються в тих випадках, коли безпека виконання робіт не може бути повністю забезпечена організацією виробництва, конструкцією обладнання, засобами колективного захисту.

Забезпечення працівників засобами індивідуального захисту має відповідати Типовими галузевими нормами безплатної видачі робітникам і службовцям спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, затв. постановою Мінпраці Росії від 25.12.97 № 66. [2]

У залежності від призначення виділяють:

- Ізолюючі костюми - пневмокостюми; гідроізолюючі костюми; скафандри;

- Засоби захисту органів дихання - протигази; респіратори; пневмошоломи; пневмомаскі;

- Спеціальний одяг - комбінезони, напівкомбінезони; куртки; брюки; костюми; халати; плащі; кожушки, кожухи; фартухи; жилети; нарукавники.

- Спеціальне взуття - чоботи, ботфорти, півчобітки, черевики, напівчеревики, туфлі, калоші, боти, бахіли;

- Засоби захисту рук - рукавиці, рукавички;

- Засоби захисту голови - каски; шоломи, підшоломники; шапки, берети, капелюхи;

- Засоби захисту особи - захисні маски, захисні щитки;

- Засоби захисту органів слуху - протишумові шоломи; навушники; вкладиші;

- Засоби захисту очей - захисні окуляри;

- Запобіжні пристосування - пояси запобіжні; діелектричні килимки; ручні захвати; маніпулятори; наколінники, налокітники, наплечники;

- Захисні, дерматологічні засоби - миючі засоби; пасти; креми; мазі.

Використання ЗІЗ повинно забезпечувати максимальну безпеку, а незручності, пов'язані з їх застосуванням, повинні бути зведені до мінімуму.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 729 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...