Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Мета роботи: Навчитися розраховувати штучну (механічну) вентиляцію.
Теоретичні відомості: Штучна (механічна) вентиляція, на відміну від природної, дає можливість очищувати повітря перед його викидом в атмосферу, вловлювати шкідливі речовини безпосередньо біля місць їх утворення, обробляти припливне повітря (очищувати, підігрівати, зволожувати), більш цілеспрямовано подавати повітря в робочу зону. Окрім того, механічна вентиляція дає можливість організовувати повітрозабір у найбільш чистій зоні території підприємства і навіть за її межами.
При механічній вентиляції повітрообмін досягається за рахунок різниці тисків, які створюються вентилятором. Механічна вентиляція застосовується в тих випадках, коли тепловиділеня в цеху (виробничому приміщенні) недостатні для постійного (протягом року) використання аерації, а також тоді, коли кількість або токсичність шкідливих речовин, які виділяються у повітря приміщення є такою, що виникає необхідність постійного повітрообміну незалежно від зовнішніх метеорологічних умов.
Механічна вентиляція може бути робочою або аварійною. В свою чергу робоча вентиляція за місцем дії може бути загальнообміною, місцевою, комбінованою.
Згальнообмінна вентиляція за напрямком потоку повітря може бути припливна, витяжна, припливно-витяжна.
Припливна вентиляція забезпечує подачу чистого зовнішнього повітря у виробничі приміщення. Вона може використовуватись у виробничих приміщеннях зі значними тепловиділеннями і малою концентрацією шкідливих речовин. У цьому випадку видалення забрудненого повітря здійснюється через фрамуги, дефлектори, вентиляційний жолоб.
Витяжна вентиляція може застосовуватись у виробничих приміщеннях, в яких відсутні шкідливі виділення і необхідна мала кратність повітрообміну, в допоміжних та побутових приміщеннях, складах.
Припливно-витяжна вентиляція застосовується у всіх приміщеннях, коли необхідно забезпечити підвищений і надійний обмін повітря. При такому виді вентиляції у виробничих приміщеннях з малими виділеннями шкідливих речовин доцільно створювати невеликий надлишковий тиск повітря, а у суміжних з ними приміщеннях зі значними виділеннями шкідливих речовин приплив повітря повинен складати 95% об’єму витяжки. А решта 5% припливного повітря надходить із суміжних, більш чистих приміщень.
У виробничих приміщеннях, де виділяється значна кількість шкідливих газів, парів, пилу витяжка, повинна бути на 10% більшою ніж приплив, щоб шкідливі речовини не витіснялись у суміжні приміщення з меншою шкідливістю.
В системі припливно-витяжної вентиляції можливе використання не лише зовнішнього повітря, але й повітря самих приміщень після його очищення, тобто використання принципу рециркуляції. Рециркуляція здійснюється в холодний період року для економії тепла, що витрачається на підігрівання припливного зовнішнього повітря.
При використанні принципу рециркуляції необхідно дотримуватись таких вимог: кількість чистого зовнішнього повітря, що надійшло, повинно складати не менше 10% загальної кількості повітря, яке подається в приміщення; повітря, яке подається в приміщення, повинно містити шкідливих речовин 4 класу небезпеки не більше 30% ГДК цих речовин у повітрі робочої зони.
Рециркуляцію недоцільно використовувати у виробничих приміщеннях, у повітряному середовищі яких можуть бути отруйні суміші, неприємні запахи, мікроорганізми, що можуть спричинити захворювання або тоді, коли може різко збільшитись концентрація шкідливих та вибухонебезпечних парів, газів та пилу.
Системи місцевих відсмоктувачів та системи загальнообмінної витяжної вентиляції проектуються окремо.
Системи загальнообмінної припливно-витяжної вентиляції або кондиціонування повітря виробничих будівель та приміщень без природного провітрювання необхідно проектувати таким чином, щоб було не менше двох припливних і двох витяжних вентиляційних установок, які при відключені однієї з них забезпечували б продуктивність не менше ніж на 50% необхідного повітрообміну. При проектуванні однієї припливної та однієї витяжної установки або кондиціонера необхідно передбачити установку резервних вентиляторів з електродвигунами, які автоматично вмикаються при зупинці основних вентиляторів.
Система аварійної вентиляції передбачається у виробничих приміщеннях, в яких можливе раптове надходження у повітря великої кількості шкідливих або вибухонебезпечних речовин, згідно вимог технологічної частини проекту, відомчих нормативних документів та СНиП 2.04.05-91.
Калорифери. Для підігріву повітря в системах вентиляції, кондиціонування та повітряного опалення використовують калорифери, у яких теплоносієм застосовується пара або вода. Проектують калориферні установки виходячи з мінімального числа калориферів з арматурою, яка забезпечує регулювання продуктивності за теплом.
Калорифери виготовляють двох моделей: середньої – марок КФС, КМС, КФСО та великої – марок КФБ, КМБ, КФБО, Б, КВБ.
За рухом теплоносія калорифери поділяють на одноходові (КВБ, КФС, КФБ, КФСО, КФБО, та СТД 3009 В) і на багатоходові (СТД 3010 В, КМС і КМБ). Калорифери КФСО і КФБО – ребристі, решта пластинчаті.
Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 663 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!