Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Ефективність дії систем вентиляції та кондиціонування повітря залежить не забезпечення необхідного повітрообміну, але й від схеми організації повітрообміну, тобто вибору зони вилучення та подачі необхідної кількості повітря.
Схеми вентиляції визначаються:
– специфікою виробничого приміщення;
– характером шкідливостей;
– місцем їх виділення;
– кратністю повітрообміну.
У виробничих приміщеннях при проектуванні загальнообмінної вентиляції можлива організація повітрообміну за такими схемами: зверху вниз, знизу вверх, зверху вверх, знизу вниз, а також і за змішаними схемами (рис. 4.1).
Схеми зверху вниз та зверху вверх доцільно застосовувати у випадку, коли повітря в холодний період року має температуру, нижчу від температури приміщення. Припливне повітря перш ніж досягти робочої зони нагрівається за рахунок повітря приміщення. Схему зверху вверх також застосовують, коли кратність повітрообміну не перевищує 5 і в приміщенні відсутні токсичні виділення. Схеми знизу вверх та знизу вниз рекомендується використовувати тоді, коли припливне повітря в холодний період року підігрівається і його температура вища від температури внутрішнього, повітря.
Рис. 4.1. Схема організації повітрообміну при загальнообмінній вентиляції:
а – зверху вниз; б – зверху вверх; в – знизу вверх; г -знизу вниз
Якщо у виробничих приміщеннях виділяються гази та пари з густиною, що перевищує густину повітря (наприклад пари кислот, бензину, гасу), то загальнообмінна вентиляція повинна забезпечити видалення 60% повітря з нижньої зони приміщення та 40% — з верхньої. Якщо густина газів менша за густину повітря, то видалення забрудненого повітря здійснюється у верхній зоні.
Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 330 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!