Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Невиконання обов’язків, визначених посадовою (робочою) інструкцією, тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством



Наявність у закладі посадових (робочих) інструкцій на кожного працівника ОБОВ’ЯЗКОВА.

Відповідальність за розробку та введення, в установленому порядку в дію посадових (робочих) інструкцій покладається на керівника закладу (ст. 13 Закону України «Про охорону праці»).

Зразок

_____________________________________________________

назва загальноосвітнього навчального закладу

ЗАТВЕРЖЕНО:

Керівник навчального закладу

_____________________________

(посада, П.І.П., підпис)

«_____» _______________ 20___р.

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

_______________________________________________________

(назва посади відповідно до ДК 003-95)

______________________________________________________

(посада, прізвище, ім’я та по батькові спеціаліста)

(СТРУКТУРА ТЕКСТУ)*

Загальні положення

Завдання та обов’язки

Права

Відповідальність

Повинен знати

Кваліфікаційні вимоги

Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

Інструкцію розробив____________________________________________

(підпис)

Погоджено (керівник структурного підрозділу)______________________

(підпис)

Посадову інструкцію отримав_____________________________________

(підпис)

* У кожному розділі посадової інструкції обов’язково передбачити питання охорони праці відповідно до вимог Положення про організацію роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 року №563.

4.3. Служба охорони праці, безпеки життєдіяльності

Відповідно до ст.15 Закону України «Про охорону праці», Типового положення про службу з охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 15.11.2004 р. № 255 та Положення про організацію роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 року №563, директором навчального закладу відповідним наказом повинно бути створено службу охорони праці, безпеки життєдіяльності (призначено відповідальних осіб за організацію роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності визначено ділянки контролю та терміни аналізу роботи закладу згідно з плануючою внутрішньою документацією установи) та розроблено положення про службу охорони праці, безпеки життєдіяльності навчального закладу.

У закладі з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці, безпеки життєдіяльності відповідно до Типового положення, що затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань нагляду за охороною праці.

У закладі з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці, службу охорони праці, безпеки життєдіяльності можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.

У закладі з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці, службу охорони праці, безпеки життєдіяльності можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю. Керівники та спеціалісти служби охорони праці за своєю посадою і заробітною платою прирівнюються до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб..

Спеціалісти служби охорони праці, службу охорони праці, безпеки життєдіяльності у разі виявлення порушень охорони праці мають право:

♦ видавати керівникам структурних підрозділів закладу обов’язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків, одержувати від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охорони праці;

♦ вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли передбачених законодавством медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань і не мають допуску до відповідних робіт або не виконують вимог нормативно-правових актів з охорони праці;

♦ зупиняти роботу закладу, дільниці, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва у разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров’ю працюючих;

♦ надсилати роботодавцю подання про притягнення до відповідальності працівників, які порушують вимоги щодо охорони праці. Припис спеціаліста з охорони праці, службу охорони праці, безпеки життєдіяльності може скасувати лише роботодавець.

Ліквідація служби охорони праці, безпеки життєдіяльності допускається тільки у разі ліквідації закладу чи припинення використання найманої праці фізичною особою.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 638 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...