Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Рекомендації з підготовки письмових самостійних робіт студентів



(для студентів всіх форм навчання)

Основними видами письмових самостійних робіт студентів, передбачених в межах вивчення курсу “Маркетинг” (див. Карти СРС), є:

- Реферат (від лат. “ referrer ” – доповідати, повідомляти) – стисле викладення суті певного питання, теми на основі одного або кількох першоджерел (наукових видань, спеціалізованих періодичних видань, в тому числі розміщених в мережі Інтернет, ін.). В рефераті необхідно грамотно і логічно викласти основні ідеї, концепції, що містяться у використаних джерелах з заданої теми, згрупувати їх за точками зору, навести основні фактичні дані і висновки, а також аргументовано викласти власні думки щодо питання, що розглядається, навести порівняння, розмірковування.

- Есе (від лат. “ exagium ” через фр. “ essai ” – спроба) – невелике за обсягом прозаїчне розмірковування з приводу певних наукових, культурних або суспільних проблемних питань, у жанрі художньо-публіцистичної, науково-популяризаторської творчості; характеризується вільним, не обов’язково вичерпним, але виразно індивідуальним трактуванням обраної теми. Есе передбачає розвиток аргументації і аналізу, їх обґрунтування, виходячи з наявних даних, інших аргументів і позицій щодо даного питання. Мета есе полягає у розвитку навичок самостійного творчого мислення і письмового викладення власних думок. Тема есе має містити у собі питання, проблему, мотивувати до міркувань.

- Огляд науковий – містить систематизовані дані з певної тематики, є результатом аналізу першоджерел і призначений для ознайомлення із сучасним станом певних наукових проблем і перспективами їх розвитку.

- Огляд аналітичний – містить критичну оцінку інформації, поданої у досліджуваних матеріалах.

- Огляд тематичний – складений на підставі аналізу первинних матеріалів, об’єднаних однією темою.

Теми самостійних робіт можуть бути запропоновані викладачем або самими студентами, в останньому випадку вони мають бути завчасно узгоджені з викладачем.

Основні вимоги до оформлення реферату та есе: обсяг – 10-15 стор.; шрифт - Times New Roman, розмір 14; інтервал між рядками – 1,5; поля – по 2 см; нумерація сторінок – знизу справа (на титульному листі номер сторінки не ставиться). Роботу необхідно скріпити.

Структура письмової самостійної роботи:

- Титульний лист: містить повну назву університету, факультету, науки, вид та тему роботи, дані про студента (курс, спеціальність, група, ПІБ), прізвище та ініціали викладача.

- Вступ (обсяг: 0,5 – 1 стор.): сутність і обґрунтування вибору теми, формулюються і коротко характеризуються основна проблема, цілі і задачі роботи, використані джерела.

- Основна частина (обсяг: 6 – 12 стор.): послідовно і логічно розкриваються теоретичні основи обраної теми або проблеми. На основі самостійно підібраних і самостійно опрацьованих джерел студент аналізує, узагальнює і у вільній формі, але дотримуючись наукового стилю і використовуючи фахову лексику, аналізує прочитане з даної теми і висловлює свої думки, в тому числі критичні, порівнює підходи до розгляду окремих питань у різних джерелах, що були опрацьовані, відзначає їхні – на його думку – сильні і слабкі сторони, тощо. Там, де необхідно, можуть використовуватись таблиці, графіки, діаграми.

- Висновки (обсяг: 0,5 – 1 стор.): робиться загальний підсумок роботи, формулюються висновки.

- Список використаної літератури: в алфавітному (за прізвищем автора) порядку. Зразок оформлення списку джерел – для книги, статті з друкованого журналу і статті з електронного журналу в Інтернет (наведені дані - вигадані):

1. Іванов А.П. Маркетинг. – К.: Либідь, 2011. – 209 с.

2. Петров О.Г. Маркетинг. // Маркетинг. – № 3, 2010. – с.15-18.

3. Сидоров Г.А. Маркетинг. // Маркетинг – № 5, 2012. – Доступно з: www.mаrketing.ua/article=2&567.html

Критеріями оцінювання письмової самостійної роботи студента є:

- самостійність виконання,

- відповідність змісту роботи її темі,

- якість виконання (глибина аналізу використаних матеріалів і повнота висвітлення теми, стиль викладення, обґрунтованість тверджень, логічність і послідовність побудови роботи),

- дотримання встановлених термінів здачі роботи на перевірку,

- відповідність вимогам до оформлення роботи.

При оцінюванні роботи значна увага приділяється самостійності опрацювання студентом обраної теми. У разі виявлення плагіату (оприлюднення, повністю або частково, чужого твору під іменем особи, яка не є його автором, або використання чужих слів, ідей, результатів досліджень без належного посилання на їх джерело) або компіляції (неоригінальна, несамостійна літературна чи наукова праця, побудована через поєднання частин чужих творів, без самостійної обробки першоджерел), студент отримує незадовільну оцінку (0 балів) без права перездачі даного виду роботи.

Посилання в тексті роботи на джерела інформації або ідей, що запозичені у інших авторів, є обов’язковим. В тексті роботи після лапок “...” (при дослівному цитуванні) або після згадування ідеї, думки певного автора, результатів досліджень тощо у квадратних дужках наводиться номер першоджерела за списком літератури, що міститься в кінці роботи, та номер відповідної сторінки у даному джерелі – наприклад, [5, с. 39]. У списку використаної літератури в кінці роботи вказуються лише ті джерела, які використовувались при її написанні, і на які є посилання в тексті роботи. Посилатися слід на останні видання публікацій. На більш ранні видання можна посилатися, якщо це зумовлено метою і завданнями дослідження.

7. Порядок поточного і підсумкового оцінювання знань студентів

Згідно «Порядку оцінювання знань студентів», ухваленого Вченою радою Університету (від 28.05.2009, протокол № 9), підсумкове оцінювання знань з нормативних навчальних дисциплін, до яких належить наука «Маркетинг», здійснюється на основі результатів поточної успішності та екзамену.

7.1. Порядок поточного оцінювання знань студентів (для денної форми навчання)

Об'єктом поточного оцінювання є знання студентами складових робочої навчальної програми з науки «Маркетинг»:

- матеріалу, викладеного на лекціях,

- питань, розглянутих та обговорених на семінарських та практичних заняттях,

- матеріалу, опрацьованого самостійно на основі підручників та іншої літератури.

Загальна максимальна кількість балів за поточну успішність студента протягом семестру складає 50 балів, які розподіляються наступним чином:

1) виконання завдань та відповіді на семінарських (практичних) заняттях – максимально 30 балів,

2) виконання модульних контрольних робіт – максимально 10 балів,

3) виконання завдань для самостійної роботи – максимально 10 балів.

Оцінювання поточної успішності студента за кожним із трьох напрямків здійснюється наступним чином:

1) Під час контролю виконання завдань та відповідей на семінарських заняттях можуть оцінюватись наступні види робіт:

- відповіді на теоретичні запитання і виступи на семінарських заняттях,

- рівень знань, продемонстрований під час усного або письмового експрес-контролю;

- активність і рівень знань, продемонстровані під час обговорення на занятті теоретичних і практичних проблемних питань з курсу;

- результати виконання і захисту домашніх та/або аудиторних завдань;

- робота в міні-групах (підготовка і презентація розв'язання ситуаційних вправ (кейсів), виконання інших практичних завдань).

Для оцінювання кожного з видів роботи використовується бальна шкала. Залежно від складності завдання, вона може мати вигляд: 0; 1 або 0; 1; 2. Також можуть використовуватись бали менше 1. Критеріями оцінювання є: якість, повнота, самостійність виконання студентами конкретних завдань. Максимальна кількість балів за кожен вид роботи на семінарському занятті визначається викладачем і не перевищує максимальну кількість балів, яку студент може набрати на даному занятті (“ціну” заняття).

Бали (або суму балів), які студент реально заробив під час проведення кожного семінарського заняття викладач переносить у свій журнал та в систему електронного обліку поточної успішності студентів.

2) Під час контролю виконання модульних контрольних робіт оцінюються теоретичні знання та практичні навички, які студент набув після опанування окремих частин або всієї науки. Письмові модульні контрольні роботи з науки “Маркетинг” проводяться два рази у семестр:

- модульна контрольна робота № 1 проводиться на занятті № 6 (для напряму підготовки 6601 – на занятті №4) і охоплює перші теми науки, включаючи тему “Маркетингові дослідження”;

- модульна контрольна робота № 2 проводиться на занятті № 14 (для напряму підготовки 6601 – на занятті №7)і охоплює теми “Маркетингова товарна політика”, “Маркетингова цінова політика”, “Маркетингова політика комунікацій”, “Маркетингова політика розподілу”.

За виконання модульних контрольних робіт студент може отримати протягом семестру максимально 10 балів. Максимальна оцінка за кожну модульну контрольну роботу складає 5 балів.

Завдання модульної контрольної роботи можуть мати вигляд тестів, теоретичних питань, розрахункових задач, практичних завдань.

Кожне завдання модульної контрольної роботи може оцінюватись, залежно від складності відповідного завдання та їх кількості, у: 1 бал (шкала: 0, 1 бали), 2 бали (шкала: 0, 1, 2 бали).

3) Під час контролю виконання завдань для індивідуальної самостійної роботи оцінюється самостійність і якість виконання завдань, відповідно до карти самостійної роботи студента (карти СРС). Максимальні 10 балів за виконання завдань для індивідуальної самостійної роботи студент може отримати за умови належного виконання одного-двох вибіркових завдань.

Опис завдань і розподіл балів наведено в карті СРС (див. параграф 6.1).

Рекомендації з підготовки письмових самостійних робіт студентів наведено у параграфі 6.3.

Загальна сума балів поточної успішності студента складається із суми балів за виконання завдань та відповідей на семінарських заняттях, модульну контрольну роботу і балів за виконання завдань для індивідуальної самостійної роботи. Загальні результати поточної успішності студентів фіксуються у відомості обліку поточної і підсумкової успішності з науки.

7.2. Порядок проведення екзамену (для всіх форм навчання)

Екзамен з науки “Маркетинг” проводиться у письмовій формі.

Екзаменаційний білет складається з 6 завдань для студентів денної форми навчання та з 10 – для студентів заочної форми навчання. За рішенням екзаменатора, екзаменаційний білет може складатись лише з теоретичних питань або з комбінації теоретичних і практичних завдань.

Відповідь на кожне питання (завдання) оцінюється за шка­лою 0; 6; 8; 10 балів:

- Оцінка «10 балів» ставиться за умови, якщо студент дав правильну і вичерпну відповідь на поставлене запитання, в якій показав всебічне, системне і глибоке знання програмного матеріалу, основної і додаткової спеціальної літератури, нормативно-правових актів; чітке володіння понятійним апаратом, методами, методиками та інструментами, передбаченими програмою науки, та вміння використовувати їх; продемонстрував творчі здібності в розумінні, викладенні і використанні навчально-програмного матеріалу, уміння аргументувати своє ставлення до відповідних категорій, понять, залежностей, явищ тощо; доповнив свою відповідь прикладами з господарської практики та статистичними даними;

- Оцінка «8 балів» ставиться за умови, якщо студент в цілому правильно, але не вичерпно відповів на поставлене запитання, аргументував свою відповідь не достатньо переконливо, продемонстрував вміння використовувати поня­тійний апарат і нормативно-правові актів, показав знання літературних джерел, підкріпив відповідь практичними прикладами;

- Оцінка «6 балів» ставиться за умови, якщо студент у цілому відповів на поставлене запитання, при цьому продемонстрував: достатній рівень знань з основного програмного матеріалу; засвоєння інформації, в основному, з лекційного курсу; невисокий рівень знань літературних джерел, господарської практики, стати­стичної інформації; володіння основними методами, методиками та інструментами, передбаченими програмою, вміння використовувати їх, допускаючи окремі незначні помилки; помилився у використанні поня­тійного апарату і нормативно-правових актів;

Оцінка «0 балів» ставиться за умови, якщо студент дав неправильну відповідь на поставлене запитання або неповну відповідь у дуже загальних виразах, показав незадовільні знання понятійного апарату, нормативно-правових актів, спеціальної літератури, господарської практики та статис­тичної інформації або нічого не відповів на поставлене запитання.

У разі використання заборонених джерел та підказок студент видаляється з аудиторії та одержує за екзамен “0” балів”.

Результати екзамену оцінюються в діапазоні від 0 до 60 балів для студентів денної форми навчання та від 0 до 100 – для студентів заочної форми навчання. Мінімальна залікова сумарна кількість балів за питаннями білету, що приймається до уваги для підсумкового оцінювання знань – 30 балів. Якщо на екзамені студент набрав менше 30 балів, загальна підсумкова оцінка включає лише оцінку за поточну успішність.

7.3. Порядок підсумкового оцінювання знань (для всіх форм навчання)

Загальна підсумкова оцінка з науки складається з суми балів за поточну успішність та за виконання екзаменаційних завдань (за умови, що студент набрав 30 балів і вище). До заліково-екзаменаційної відомості результати поточного контролю, іспиту і загальна підсумкова оцінка заносяться за 100-бальною системою. Якщо на екзамені студент набрав менше 30 балів, загальна підсумкова оцінка включає лише оцінку за поточну успішність.

Переведення даних 100-бальної шкали оцінювання в 4-бальну та шкалу за системою ECTS здійснюється у такому порядку:

Оцінка за шкалою КНЕУ Оцінка за національною шкалою Оцінка за шкалою ЕCTS
90 - 100 відмінно А
80 - 89 добре В
70 - 79 С
66 - 69 задовільно D
60 - 65 E
  21 – 59 незадовільно з можливістю повторного складання   FX
  0 - 20 незадовільно з обов’язковим повторним вивчення науки   F

8. Особливості поточного контролю знань студентів заочної форми навчання

Об'єктом поточного оцінювання знань студентів заочної форми навчання є:

1) виконання завдань та відповіді на семінарських (практичних) заняттях – максимально 5 балів;

2) модульна контрольна робота, що виконується в аудиторії – максимально 5 балів;

3) домашні письмові індивідуальні роботи – максимально 10 балів.

Загальна максимальна кількість балів за поточну успішність студента протягом семестру складає 20 балів.

Оцінювання поточної успішності студента за кожним із двох напрямів здійснюється наступним чином:

1) Під час контролю виконання завдань та відповідей на семінарських заняттях можуть оцінюватись наступні види робіт:

- відповіді на теоретичні запитання і виступи на семінарських заняттях,

- рівень знань, продемонстрований під час усного або письмового експрес-контролю;

- активність і рівень знань, продемонстровані під час обговорення на занятті теоретичних і практичних проблемних питань з курсу;

- результати виконання і захисту домашніх та/або аудиторних завдань;

- робота в міні-групах (підготовка і презентація розв'язання ситуаційних вправ (кейсів), виконання інших практичних завдань).

2) Під час контролю виконання модульних контрольних робіт оцінюються теоретичні знання та практичні навички, яких студент набув після опанування всієї науки. Письмова модульна контрольна робота проводиться в сесійний період, згідно з розкладом, і може включати – за рішенням викладача – тести, відповіді на теоретичні питання, розв'язання задач та практичних завдань.

Оцінювання контрольної роботи здійснюється з максимальною оцінкою 5 балів. Кожне завдання модульної контрольної роботи може оцінюватись, залежно від складності завдання і кількості завдань у модулі, у: 1 бал (шкала оцінювання: 0; 1 бали), 2 бали (шкала: 0; 1; 2 бали), 3 бали (шкала: 0; 1; 2; 3 бали).

3) Індивідуальні завдання для домашнього самостійного виконання видаються під час установчої сесії (начитки лекцій) або, в окремих випадках, по її закінченні. За місяць до початку сесії студенти надсилають на кафедру виконані роботи. Під час сесії студенти захищають свої роботи в ході співбесіди з викладачем.

Максимальні 10 балів за виконання завдань для індивідуальної самостійної роботи студент може отримати за умови належного виконання двох вибіркових завдань.

Опис завдань і розподіл балів наведено в карті СРС (див. параграф 6.2).

Рекомендації з підготовки письмових самостійних робіт студентів наведено у параграфі 6.3.

Загальна сума балів поточної успішності студента складається із суми балів за виконання завдань та відповідей на семінарських заняттях, модульну контрольну роботу і балів за виконання завдань для самостійної роботи. Загальні результати поточної успішності студентів фіксуються у відомості обліку поточної і підсумкової успішності з науки.

Порядок проведення екзамену та порядок визначення загальної підсумкових оцінки з науки – див. параграфи 7.2-7.3.


9. Зразок екзаменаційного білета





Дата публикования: 2015-01-13; Прочитано: 257 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.012 с)...