Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 6. 59. Суть та значення демократичної, індустріальної та освітньої революцій для ринкових перетворень в країнах Європейської цивілізації



59. Суть та значення демократичної, індустріальної та освітньої революцій для ринкових перетворень в країнах Європейської цивілізації.

60. Роль і місце національної держави. в ринкових перетвореннях країн Європейської цивілізації (середина ХУІІ - середина ХІХ ст.).

61. Промисловий переворот, його суть і значення для розвитку ринкового господарства.

62. Промисловий переворот в Англії, його суть і значення для розвитку ринкового господарства країн Європейської цивілізації. Д.Рікардо і К.Маркс про промисловий переворот та його наслідки.

63. Загальна характеристика форм господарства національних економік в країнах Європейської цивілізації епохи вільної конкуренції.

64. Розвиток форм господарства в Англії (середина ХУІІ - середина ХІХ ст.). А. Сміт про мануфактуру. К.Маркс про фабрику.

65. Загальна характеристика економічних теорій епохи вільної конкуренції та їх значення для розвитку ринкового господарства в країнах Європейської цивілізації (класична економічна теорія, історична школа, марксизм).

66. Розвиток ринкового господарства в Англії (середина ХУІІ - середина ХІХ ст.). Висвітлення цих процесів у теоріях А.Сміта та Д.Рікардо.

67. Особливості розвитку ринкового господарства у Франції (середина ХУІІ - середина ХІХ ст.). Висвітлення цих процесів у теоріях Ж.Б.Сея та Ф.Бастіа.

68. Парцелярна система у Франції. Її суть і роль у розвитку ринкової економіки країни.

69. Особливості розвитку ринкового господарства у Німеччині (середина ХУІІ - середина ХІХ ст.). Висвітлення цих процесів у теоріях представників історичної школи та марксизму.

70. Історичні та соціально-економічні умови утворення США.

71. Особливості становлення ринкового господарства в США. Роль ліберальної економічної теорії Г.Ч. Кері в розвитку капіталістичних відносин у країні.

  1. Теорії відносних (А.Сміт) і абсолютних (Д.Рікардо) переваг в зовнішніх економічних відносинах країн Європейської цивілізації та їх сучасне значення.
  2. Господарський розвиток німецьких земель та його відображення в національній системі політичної економії.
  3. Історична школа: причини виникнення, сутність та етапи розвитку.

Тема 7

  1. Загальна характеристика розвитку господарств провідних країн Західної Європи та США в кінці XIX - початку XX ст.
  2. Маржинальний напрям економічної думки.
  3. Промислове піднесення Німеччини та розвиток німецької економічної думки в наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. (Р.Штольцман, Р. Штаммлер, О. Шпанн, Ф. Оппенгеймер).
  4. Нові форми господарювання в США наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. Виникнення інституціоналізму та його напрями.
  5. Розвиток господарства Англії наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. і формування неокласичного напряму економічної думки. А.Маршалл.
  6. Основні тенденції господарського розвитку Франції наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.

Тема 8

  1. Роль реформ 1848 р. та 1861р. у становленні ринкових відносин в Україні. Українська економічна думка про необхідність та труднощі реформування національного господарства.
  2. Характерні особливості розвитку економіки України в пореформений період (60 – 70-ті роки ХІХ ст.) та відображення цих процесів у вітчизняній економічній думці.
  3. Становлення інституціональної наукової традиції в українській економічній думці.
  4. Вплив німецької історичної школи на розвиток економічної думки в Україні.
  5. Київська соціально-психологічна школа (М.Х.Бунге, М.І.Туган-Барановський, В.Я.Желєзнов, Д.І.Піхно) про закономірності та особливості ринкової еволюції в Україні.
  6. Синтетична теорія цінності М.І.Тугана-Барановського.
  7. Особливості промислового розвитку України на межі ХІХ – ХХ ст. Українська економічна думка про становлення та сутність монополій.

Тема 9

  1. Становлення світового господарства. Концепції імперіалізму як відображення зовнішньоекономічної політики країн Західної Європи.
  2. Вплив Першої світової війни на розвиток господарства європейських країн та США. Версальська угода та її економічна суть.
  3. Причини виникнення та наслідки економічної кризи 1929-1933 років для країн Європейської цивілізації.
  4. Криза світового господарства (1929 – 1933 рр.) та шляхи виходу з неї. Сутність політики «Нового курсу» Ф.Д. Рузвельта.
  5. Зміни в господарствах країн Західної цивілізації в 20 – 30 рр. ХХ ст. та їх відображення в теоретичній системі Дж.М. Кейнса.
  6. Економічна криза 1929-1933 років та особливості її прояву в Англії та Франції.
  7. Особливості економічної кризи 1929-1933 років у Німеччині. Роль німецької школи неолібералізму у господарському відродженні країни.
  8. Світове господарство в роки стабілізації. Плани Дауеса та Юнга, їх суть та мета.

96. Господарство провідних країн Західної цивілізації на етапі державно - монополістичного розвитку. Теорії конкуренції Е. Чемберліна, Дж. Робінсон.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 482 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...