Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Характеристика сутності етапів аналізу фінансових результатів діяльності підприємства



Основними завданнями проведення аналізу фінансових результатів є: отримання всебічної оцінки значень показників фінансових результатів підприємства з позицій статичного та динамічного підходів; визначення позитивних та негативних аспектів у формуванні та використанні фін.р; виявлення основних напрямів підвищення ефективності формування та використання. Проведення аналізу передбачає виконання ряду етапів. 1е. Формування інформаційної бази аналізу полягає у ф-нні інф. бази з дотриманням основних вимог, а саме достовірності, повноти, корисності, зрозумілості, своєчасності, релевантності. 2е. Аналіз динаміки всього обсягу фін. р. передбачає виявлення основних тенденцій у зміні загального обсягів доходу та прибутку підприємства порівняно з минулим роком. 3 е. Аналіз змін в загальному обсязі доходів та прибутків за джерелами їх формування орієнтований на оцінку змін в обсягах доходів та прибутків підприємства за окремими складовими та аналіз змін у структурі доходів та прибутків. Метою здійснення цього етапу аналізу є виявлення найбільш вагомих складових доходів та прибутків підприємства. 4 е. Кількісна оцінка впливу факторів на значення показників фінансових результатів діяльності підприємства. Метою цього етапу аналізу є виявлення найбільш значущих за рівнем впливу на фінансові результати діяльності підприємства факторів та рівня контрольованості такого впливу підприємством. 5 е. Оцінка взаємозв'язку фінансових результатів та ефективності ресурсів, що використані для їх отримання. На цьому етапі передбачається статична та динамічна оцінка показників рентабельності. 6 е. Оцінка втрачених можливостей підприємства щодо отримання доходів і прибутків. Реалізація цього етапу пов'язана з оцінкою неявних доходів, витрат та прибутків і є підгрунтям для оцінки резервів покращення фінансових результатів діяльності підприємства. 7 е. Оцінка достатності обсягів отримуваних доходів та прибутків підприємства. Метою проведення такої оцінки є: оцінка відповідності обсягів отримуваних підприємством доходів та прибутків для покриття витрат та забезпечення розширеного відтворення підприємства; оцінка достатності отримуваних доходів окремими підрозділами підприємства для покриття витрат тощо.

48. Обгрунтування прибутку на плановий період: завдання та методичний інструментарій.

Основою для управління фінансовими результатами діяльності підприємства є плани їх формування та використання, які розробляються з метою оцінки мінімальних. цільових та можливих обсягів доходів та прибутків і грунтується на результатах ретроспективного та перспективного аналізу внутрішнього і зовнішнього середовища функціонування підприємства. Обгрунтування планового обсягу прибутку підприємства здійснюється з використанням таких методів. Метод прямого розрахунку застосовується для обгрунтування планового обсягу прибутку підприємства та передбачає попередню оцінку планових значень доходів, витрат та податкових платежів підприємства. Пплпл-НПплпл (де Д та В – планові об. доходів та витрат, НП – плановий обсяг податків). Метод імітаційного моделювання передбачає обгрунтування економіко-математичної моделі, що є описом взаємозв'язку між прибутком від реалізації продукції та релевантними ффакторами: обсягами виробництва та реалізації продукції, собівартістю і рентабельністю одиниці продукції. Практичне застосування методу екстраполяції динамічних рядів для обгрунтування планового обсягу прибутку має обмежений характер, що визначається його специфікою як показника. Тому вик. методу екстраполяції для безпосередньої оцінки абсолютної величини прибутку у пл. періоді вважається некоректним. Більш прийнятним з цих позицій є оцінка планового рівня рентабельності підприємства. Підгрунтям для застосування нормативного методу в процесі оцінки обсягу прибутку на плановий період є наявність обгрунтованих нормативних значень прибутку у розрахунку на одиницю власного капіталу підприємства, собівартості продукції, виручки від реалізації продукції. З огляду на це, основний вплив на планову суму прибутку матимуть абсолютні значення перелічених показників та фактори, що їх визначають. Доволі великим та працемістким є метод «витрати – обсяг виробництва – прибуток» він використовується коли виникає необхідність обгрунтування відповіді на такі питання як скільки од. продукції потрібно реалізувати щою забезпечити рівень беззбитковості, який вплив на прибуток матиме зниження ціни реалізації тощо. Метод цільового прибутку передбачає оцінку необхідного обсягу прибутку, який забезпечить у плановому періоді потребу у формуванні необхідних цільових фондів, що передбачаються статутом підприємства, вик. стимулюючої функції прибутку. що забезпечується через споживання частин прибутку підприємства в результаті реалізації дивідендної політики тощо. Розрахована з вик. даного методу величина має бути оцінена з позицій можливості її отримання.




Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 664 | Нарушение авторского права страницы



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...