Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Схема 8



М'язи грудної клітки

№ п/п Вдихачі (інспіратори) (напрям волокон – дорсокраніальний) Видихачі(експіратори) (напрям волокон – дорсокаудальний)
1 пара Краніальний дорсальний зубчас-тий м'яз – тягнеться від ребер до остистих відростків грудних хребців та м'язи-підіймачі ребер - у вигляді маленьких пучків між хребцевими кінцями ребер та поперечними і соскоподібними відростками грудних хребців під дорсальними м'язами хребетного стовпа. Каудальний дорсальний зубчастий м'яз – тягнеться від ребер до остистих відростків поперекових хребців.
2 пара Міжреберні зовнішні м'язи – закріплюються латерально в міжреберних проміжках. Міжреберні внутрішні м'язи – закріплюються медіально між ребрами під міжребер-ними зовнішніми м'язами.
3 пара Прямий м'яз грудної клітки – розташований на латеральній поверхні перших 4 (5-6) ребер. Поперечний м'яз грудної клітки – лежить між внут-рішньою поверхнею груднини та реберними хрящами справжніх ребер.
4 пара Драбинчасті м'язи (дорсальний, середній, вентральний) – прямують від ребер до поперечних відростків останніх шийних хребців.   М'яз, що відтягує ребро (попереково-реберний м'яз) – прямує від каудальної поверхні останнього ребра до поперечних відростків перших поперекових хребців.
5 пара Діафрагма – перетинка між грудною та черевною порожнинами - найпотужніший інспіратор. М'язи черевного преса (живота).  

Підкреслити, що периферична частина діафрагми за місцем закріп-лення на скелеті поділяється на груднинну, реберну та поперекову частини (остання представлена двома м'язовими ніжками: лівою та правою). Заува-жити, що в діафрагмі, яка характерна лише для ссавців, існує декілька отво-рів, через які проходять судини та внутрішні органи:

1. Отвір для аорти - в ділянці ніжок (поперекова частина).

2. Отвір для стравоходу - в ділянці ніжок (поперекова частина).

3. Отвір для каудальної порожнистої вени (сухожилковий центр).

М'язи живота (черевної стінки).

Нагадати, що чотири м'яза черевної стінки разом із діафрагмою фор-мують черевний прес. Троє з цих м'язів (зовнішній косий, внутрішній косий та поперечний м'язи живота), зростаючись вентрально своїми широкими пластинчастими сухожилками (апоневрозами), формують серединну лінію живота (білу лінію), яка тягнеться від мечоподібного відростка груднини до лобкового горба лобкової кістки.

Звернути увагу, що в ділянці білої лінії в плодів та новонароджених тварин є пупкове кільце, через яке проходять пупкові судини. Після народ-ження воно поступово заростає.

Привернути увагу до того, що м'язи живота пластинчасті, розміщені пошарово, а пучки м'язових волокон кожних двох сусідніх м'язів пере-хрещуються між собою майже під прямим кутом (схема 9).





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 160 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...