Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Горизонтальний підвісний конвеєр гк-11 з пальцем збоку

Видавництво Національна академія внутрішніх справ,

03035, Київ-35. Соломʼянська пл., 1

ПЛАН.

1. Безприводні підвісні шляхи.

2. Підвісні конвеєри ГК-І з пальцем знизу, ГК-ІІ з пальцем збоку,ИІ-ФМС з пальцем знизу і гаками.

3. Конвеєр ФКИ для інспекціїголів великої рогатої худоби.

4. Конвеєр ланцюговий похилий Р3-ФКП.

5. Ріжучий інструмент для забілування шкур.

ЛІТЕРАТУРА.

1. Пелеев А.И. Технологическое оборудование предприятий мясной промышленности. –М: Пищевая промышленность, 1971.

2. Фалеев Г.А. Оборудование предприятий мясной промышленности. –М: Пищевая промышленность, 1966.

3. Рогов И.А. Общая технология получения и переработки мяса.-М: «Колос», 1994.

4. Горбатов В.М. и др. Справочник по оборудованию предприятий мясной промышленности. –М: Пищевая промышленность, 1985.

1.

Безконвеєрні підвісні шляхи (мал. 1) складаються з каркаса, підвісок, рейки, стрілок і ходових грузонесучих органів.

Каркас. Він складається з головних балок 1 і шляхових балок 2. Головні балки спираються на будівельні конструкції будівлі (стіни і колони), для чого влаштовують спеціальні опорні консолі 6, до яких балки кріплять хомутами або болтами. Головні балки сприймають все навантаження на підвісні шляхи. Їх зазвичай виготовляють із сталевих балок двотаврового перетину № 20—28 або швелера, але можуть бути використані і дерев'яні балки, які менш надійні, і термін служби їх значно менший.

Підвіски. Підвіски служать для кріплення до них шляхової рейки і -передачі всього навантаження на каркас. Їх роблять чавунними або сталевими і сполучають з шляховими балками за допомогою болтів, що пропускаються наскрізь через балки.

Рейка. Рейка служить опорою для переміщення вантажів по заданому напряму. На м'ясокомбінатах застосовують, як правило, однорельсові (монорельсові) підвісні шляхи; у ГДР, Данія і деяких інших країнах застосовують двохрейкові підвісні шляхи, для виготовлення яких потрібна значна кількість металу. Вони складніше і технічно себе не виправдовує.


Мал. 1. Безконвеєрний підвісний шлях:

1— головні балки; 2 — путні балки; 3 — підвіски;

4 — смугова рейка; 5 — опорні колони будівель;

6 — консолі для кріплення головних балок.

Стрілки. Стрілки служать для перекладу ходових органів, що несуть, з одного рейкового шляху на іншій. Їх встановлюють в площині рейки в місцях примикання шляхів.

Ходові грузонесучі органи. Грузонесучі органи (мал. 2) бесконвейерных підвісних шляхів служать для підвішування вантажів, що транспортуються. Їх можна вільно знімати з рейки підвісного шляху. Ходові грузонесучі органи виготовляють двох основних типів:

ковзання, що працюють за принципом тертя, — крюки з ланцюжками або разногами, що рухаються по трубчастих шляхах;

кочення, що працюють за принципом тертя, — ролики з ланцюгами або гачками, що рухаються по смугових шляхах.

Найбільш поширені на м'ясокомбінатах крюки з путовим ланцюгом для підвішування туш свиней і дрібної рогатої худоби (мал. 2, а) на трубчастих шляхах, ролики з путовими ланцюгами для туш великої рогатої худоби (мал. 2,6) для смугових шляхів, ролики з крюком (тролеі) для підвішування різних вантажів (мал. 2, би) і роликові візки (мал. 13, г).

Мал. 2. Ходові грузонесучі органи:

а — крюк з путовим ланцюгом для туш свиней і баранів; б — ролик з путовим ланцюгом для туш великої рогатої худоби; в — ролик-тролей з крюком; г — роликовий візок.

2.

Підвісний конвеєр ГК-І з пальцем знизу

Призначений для безперервного рівномірного переміщення туш великої, дрібної рогатої худоби і свиней. Складається (мал. 3) з приводної і натяжної станцій, оборотних станцій, підвісок робочого і холостих ходів ланцюга, тягового органу, каркаса. Приводна станція включає в себе електродвигун-датчик (2) ведучий електродвигун (10), циліндричний редуктор (9) і черв'ячний (3), варіатор (1). Тіхохідний вал циліндричного редуктора самовстановлюючою муфтою (8), що зв'язаний з валом черв'ячного редуктора, на вихідному валу якого кріпиться ведуча зірочка (4), що приводить в рух ланцюг (7). Натягнення ланцюга здійснюється натяжною станцією гвинтового типу (13), що включає каретку (14) з віссю, дві циліндричні направляючі (15) і натяжний гвинт (16).

Мал. 3. Схема горизонтального підвісного конвеєра ГК-1 з пальцем знизу

 

Оборотна станція забезпечує зміну напряму руху тяговому ланцюга і виконана у вигляді зірочки (5), що вільно обертається на валу, встановленому в кронштейнах (6).

Підвіски робочого (13) і холостого (12) ходів служать для кріплення смугового шляху і передачі навантаження на каркас.

Тяговий орган (ланцюг) - штамповані ланки, до яких на певній
відстані одна від одної знизу прикреплені фасонні плити з приливами для фіксації упорів. При русі ланцюга уступи упираються у фасонну плиту, зберігаючи вертикальне положення, і штовхають тролеї з тушами, що висять на них.

ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ ПІДВІСНИЙ КОНВЕЄР ГК-11 З ПАЛЬЦЕМ ЗБОКУ

Призначений для безперервного і рівномірного переміщення туш дрібної рогатої худоби і свиней. Входить до складу безперервних конвеєрних ліній цехів і заводів первинної переробки худоби.

Складається (мал. 4) з приводної і натяжної станцій, оборотних станцій, підвісок робочого і холостих ходів ланцюга, тягового органу, каркаса.

Приводна станція - електродвигун-датчик (1), циліндричний редуктор (9) і черв'ячний (2). Тихохідний вал циліндричног редуктора самовстановлючою муфтою (7), щоз в'язана з черв'ячним редуктором, на вихідному валу якого кріпиться провідна зірочка (6),що приводить в рух тяговий орган (5). Натягнення ланцюга здійснюється натяжною станцією гвинтового типу, що включає каретку (12) з віссю, дві циліндрично направляючі (11) і натяжний гвинт (10). На осі каретки вільно обертається зірочка (13). Оборотна станція забезпечує зміну напряму руху тяговому ланцюгу і виконана у вигляді зірочки (3), що вільно обертається на валу, встановленому в кронштейнах (4).

Мал. 4. Схема горизонтального підвісного конвеєра ГК-11 з пальцем збоку

Підвісний конвеєр ИІ-ФМС з пальцем знизу і гаками.

Призначений для безперервного рівномірного переміщення туш великої рогатої худоби і свиней в процесі розрубки. Складається (мал. 5) з привідної і натяжної станцій, обертових станцій, підвісок робочого і холостого ходів ланцюга, тягового органа, каркаса. Приводна станція включає електродвигун-датчик (1) ведучий електродвигун (8), циліндричний редуктор (6) і черв'ячний (2), клиноременну передачу (7).

Тихохідний вал циліндричного редуктора самовстановлюючою муфтою (5), що зв'язана з валом черв'ячного редуктора, на вихідному валу якого кріпиться провідна зірочка (3), що приводить в рух тяговий орган (4). Натягнення ланцюга здійснюється натяжною станцією гвинтового типу (11), що включає каретку (12) з віссю, дві циліндричні направляючі (13) і натяжний гвинт (14). Оборотна станція забезпечує зміну напряму руху тягового органу і виконана у вигляді зірочки (10), що вільно обертається на валу, встановленому в кронштейнах (9). Підвіски робочого і холостого ходів з чавуну служать для кріплення смугового шляху, передачі навантаження на каркас і кріпляться до шляхових балок
болтами.

Мал. 5. Схема конвеєра И1-ФМС з пальцем знизу і крюками для оброблення і туалету туш.

3.

Призначений для переміщення голів великої рогатої худоби при інспекції і
технологічній обробці. Входить до складу безперервних конвеєрних ліній цехів і заводів його первинної переробки.

Складається з міжконвеєрного приводу (мал. 6),конвеерного ланцюга, натяжному і оборотної станцій, підвісок. Привід зворотного обертання типу Ж забезпечує передачу руху від основного технологічного конвеєра (знекровлення). Включає два зали (1 і 8), розміщуваних в трьох кронштейнах (2, 7, 9), якими він кріпиться до каркасу підвісних шляхів. На вал (1) встановлена приводна зірочка(10) рух від неї передається шестерні (3) на приводному валу (1),через зубчасту передачу (4) зірочки (5) і через ланцюгову передачу- зірочки (6) на валу (8). Конвеєрний ланцюг служить для переміщення голів в процесі обробки.

Мал. 6. Схема міжконвеєрного приводу типу Ж

4.

Призначений для знімання напівтуш з підвісних шляхів цехів первинної переробки худоби і холодильників м'ясокомбінатів. Встановлюється на ділянці підйому підвісного шляху завдовжки до 50 м при куті його 10...40 град. У складі конвеєра (рис.7) приводи (1, 2), оборотна станція(З), секції-вставки (4, 5, 6), секції ланцюга (7). Включення тролеїв проводиться поштучно за допомогою механізму синхронізації, який пропускає черговий тролей безпосередньо під упор тягового органу (ланцюга). Довжина робочого шляху конвеєра залежить від кута нахилу.


Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 710 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...