Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Створення форм



Форми це такі об’єкти БД які дають можливість вводити дані в існуючі таблиці по встановленій формі або переглядати дані таблиць та запитів. Форми можуть бути наступних видів: проста форма; підлегла форма – є частиною іншої форми; кнопкова форма – для відкриття різних об’єктів бази даних.

Форму можна створити в режимі дизайну або використати майстра для створення форми.

Якщо створюється форма в режимі дизайну на екрані з’являється форма в режимі конструктора. В цьому випадку треба використовувати елементи керування і розташовувати їх на вільному полі конструктора форм. Елементи керування використовуються для виведення даних з таблиць так і для їх введення в таблиці. Крім того вони можуть використовуватись для керування даними. До них можуть приєднуватись макроси та модулі які розробляються на мові VBA. На рис. 28 елементи керування розташовані під стандартною панеллю інструментів.

Рис.28. Вікно конструктора форми

Елементи керування на формі розміщують методом перетягування. Для пояснення відповідного елемента керування використовується елемент – мітка. Для виведення даних можуть використовуватись текстове поле , числове поле , список , поле зі списком , для введення даних поле форматованного введення . Якщо потрібно переходити з одного запису на інший використовують панель навігатора . Ми розглянули тільки основні елементи курування для інших бажано використовувати довідник по Base.

Для того щоб активізувати елемент керування для введення чи виведення даних потрібно у вікні властивості форми на вкладці Данные вказати яку таблицю чи запит потрібно використати. Вікно властивості форми можна встановити через елемент або через контекстне меню. Далі викликати вікно властивостей елемента керування за допомогою піктограми або через контекстне меню та на вкладці Данные вказати яке поле буде використано.

Таким чином можна створити форму для роботи з таблицями.

За допомогою майстра форма будується в режимі діалогу за 8 кроків (рис. 29).

Рис. 29. Вікно майстра форм

3.3. Створення звітів

Звіт – це об’єкт бази даних, який використовується для зображення даних (у вигляді документу) у друкованій формі. Звіти призначені для виводу інформації на друк. Таблицю і запити теж можна вивести на друк, але звіти мають деякі особливості виведення інформації, яких не мають ані таблиця, ані запит, наприклад, зовнішнє оформлення звіту встановлюється автоматично. Зовнішнє звіти мають багато спільного з формами, також співпадають методи їх створення.

Звіти в Base створюються за допомогою майстра за 6 кроків в діалоговому режимі (рис. 30).

Рис. 30. Вікно створення звіту

Контрольні питання

1. Що таке запит?

2. Які бувають запити?

3. Як створити запит на вибірку?

4. Як створити запит з параметром?

5. Яка особливість створення запиту з обчисленням?

6. Навіщо потрібні форми?

7. Як створити елемент виведення даних на формі?

8. Навіщо потрібні звіти?

Література

1. Глотов Є.О. Економічна інформатика: Навчальний посібник/ Є.О. Глотов, В.К. Чірт, Є.Ю. Кузькін – МФ, УДУФМТ. Харків: ХІФ УДУФМТ, 2010. -488 с.; іл.

2. Апатова Н.В. Інформатика для економістів: Підручник/ Н.В. Апатова –К.: 2011.- 458 с.

3. Пушкаря О. І. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Посібник/ За заг. ред. О. І. Пушкаря. - К.: Академія, 2001. - 696 с.

4. Симонович С. В. Информатика. Базовый курс: Підручник / С. В. Симонович; За заг. ред. С. В. Симоновича. - С.- Пб.: Питер, 2009. - 640 с. ил.

5. OpenOffice.org 3 Руководство прользователя. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://stores.lulu.com/Opendocument.





Дата публикования: 2014-12-25; Прочитано: 270 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...