Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Поясніть, яким чином держава впливає на фінансову діяльність суб’єктів господарювання.(вопрос очень творческий,информации по нему нет практически нигде



У сфері господарювання держава здійснює довгострокову (стратегічну) і поточну (тактичну) економічну і соціальну політику, спрямовану на реалізацію та оптимальне узгодження інтересів суб'єктів господарювання і споживачів, різних суспільних верств і насел в цілому. Одним із напрямів економічної політики держави є регуляторна діяльність.

Державна регулят. політика у сфері госпдіяльності -напрям державної політики, спрямований на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, зменшення втручання держави у діяльність суб'єктів господарювання та усунення перешкод для розвитку господарської діяльності, що здійснюється в межах, у порядку та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України.

Регуляторна діяльність — діяльність, яка здійснюється регуляторними органами, фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями, територіальними громадами і спрямована на підготовку, прийняття, відстеження результативності та перегляд регуляторних актів.

Регуляторними органами є: Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України, інші державні органи, центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування

Субєкти господарювання сплачують податки, штрафні санкції за порушення законодавства, оплачують держ послуги. Держава надає трансферти з бюджету, оплучає витрати населення (повністю або частково), встановлює нижню (прожитковий мінімум) та верхню межу ЗП (може застосовуватись в умовах інфляції).

186.Поясніть відмінності між залученими та запозиченими фінансовими ресурсами суб’єктів господарювання(очень мало инф)

До складу позикових фінан-сових ресурсів належать довгострокові і короткострокові кредити бан-

ків та інші довгострокові зобов’язання, зумовлені залученням позико-

вих коштів, на які нараховується плата у формі відсотка. До залучених

належать фінансові ресурси, залучені шляхом випуску цінних паперів,

кредиторська заборгованість за товари (роботи, послуги) та всі види

поточних зобов’язань за розрахунками (отримані аванси від юридич-

них і фізичних осіб у рахунок майбутніх поставок продукції, заборго-

ваність з платежів до бюджету, заборгованість з усіх видів позабюджет-

них фондів, заборгованість з виплати дивідендів його учасникам тощо).

Початкове формування фінансових ресурсів суб’єктів господарю-

вання, здійснюється на стадії організації їхньої фінансово-господарської

діяльності, у процесі створення статутного капіталу.





Дата публикования: 2014-12-25; Прочитано: 640 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...