Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Як піти на мітинг і не підкоритися натовпі



Вирушаючи відстоювати свою думку на мітинг, необхідно бути озброєним певними знаннями. Це допоможе вам при будь-яких обставин пам'ятати, навіщо ви прийшли, і не перетворитися просто в людини з натовпу.

ПОЛІТИЧНА ПСИХОЛОГІЯ
Політологи та ідеологи чудово розбираються в психології. І навіть вивчають її. Ви думаєте, що ваш ентузіазм піти на мітинг і виникла потім агресія з'явилися самі по собі? Нічого подібного. Потрібно знати, що під час маніфестації інстинктивне, нелогічну поведінку легко може взяти гору над свідомими і відповідальними діями. Саме тому спочатку мирні мітинги переростають в бійки і погроми. Емоції людей, що потрапили в велике скупчення народу, багаторазово посилюються. Почуття невпевненості і страху в підсумку переростають в циркулюючі в натовпі чутки, агресію і паніку. Навіювання заразно, пам'ятайте про це!
І ще. Ви, звичайно ж, помітили, що кожна революція супроводжується концертом. Це не що

інше, як маніпуляція нашою свідомістю, створення натовпу з індивідів. Як починаються революції? Ви тільки прийшли на мітинг, ви ще особистість. Хтось виступив з трибуни з хорошими словами, потім пісню заспівали - ви вже особистість лише частково. До кінця акції кордону вашої особистості будуть майже повністю розмиті. А тепер, у світлі вищесказаного, ви розумієте, чому ми співаємо гімни - рідної школи, компанії, країни? Чому на нас одягають форму? Все правильно, щоб змити межі особистості. З іншого боку, виконання гімну може призупинити паніку, так як на мить людина зупиняється, перемикаючись на музику. У цю мить лідер здатний очолити натовп і навіть переключити агресію на експресію.

ЧОМУ ЮРМА НЕБЕЗПЕЧНА
У натовпі ми відчуваємо свою анонімність. Начебто все такі ж, як я. Тому хто перший кине камінь, значення особливого і не має. Саме анонімність робить наші дії агресивнішими, саме анонімність штовхає нас в рівній мірі на героїзм або на хуліганство. Під впливом натовпу маса людей просто відключає свою власну волю - це закон психіки, ми так влаштовані. У натовпі ми аморфні, ми стаємо масою без осіб! Тут цінний тільки лідер, інші не в рахунок. Це під час спілкування у соціально сприятливому середовищі, під час інтелектуальних суперечок і спілкування, коли індивідуальність партнерів зберігається і в тенденції зростає, ми стаємо унікальними, неповторними особистостями. У натовпі ж все інакше. А що в результаті? «Усі побігли - і я побіг», а в екстремальних ситуаціях - теж кинув камінь, теж вдарив людини кийком...
Натовп - це єдиний організм, зі своїм «серцем». На фото зверху завжди видно ядро натовпу, в якому зріє найбільшу напругу, з якого надходять сигнали до «окраїн», і де зараження ідеєю, гаслом, емоцією відбувається блискавично. Саме в ядро ​​проникають провокатори, щоб мати можливість одним - єдиним словом змінити хід подій, перетворити експресію в агресію.
Приходячи на мітинги, де присутні люди у формі, пам'ятайте, що солдати так само, як і ви, знаходяться в натовпі, і їх воля відключена так само, як і у ваших товаришів, і стадний інстинкт (вже пробачте за різкість) на них поширюється точно так само, як і на вас. Більш того, боєць приймав присягу, а значить, юридично він не несе відповідальності за свої вчинки, які виконував по команді. Поставте себе на місце людини у формі - він давно тут стоїть, і, на відміну від вас, не по своїй волі. Він втомився, він голодний, він замерз. Можливо, його кілька годин до ряду ображали. І він куди більш безособовий, ніж ви! На ньому форма, його обличчя закрите забралом. Тому, кидаючи в нього яйцями і брудом, поливаючи балончиками з фарбою, пам'ятайте, що якщо вже він зірветься, то зупинити його буде неможливо. Вся лють виплеснеться на вас - людини, яка прийшла на мирний мітинг. Такий закон натовпу.
ЯК НАРОДЖУЮТЬСЯ ЛЕГЕНДИ
«Слух - це процес передачі емоційно актуальної інформації по засобах масової комунікації» - так вчать психологів пояснювати, що таке слух. «Львівський «Беркут»відмовився підкорятися владі», «дівчинку на Майдані вбили», «У Борисполі висадився російський спецназ» - подивіться, скільки емоцій в цих фейсбучних качках, які потім були багаторазово спростовані. Чутками заражається свідомість не гірше, ніж вірусом під час епідемії! Чутки покликані об'єднувати людей, і спочатку саме так і відбувається. Однак вийшло з-під контролю те, що спочатку об'єднувало, здатне обернутися своєю протилежністю, стаючи згодом фактором руйнування спільної діяльності. Якщо ви згадаєте історію революції (будь-який!), то побачите, що спочатку соратники і друзі пізніше стають ворогами і вбивцями один одного. Тому не допускайте чуток, припиняйте, що не мусується їх, не шкодите собі! Чутки ігнорують особистий досвід кожного з нас, ігнорують здоровий глузд. «Як це нерозумно, як в це можна повірити», - думаємо ми в звичайний час. А в стресі, при великій кількості неправдивої і суперечливої ​​інформації не просто віримо, а передаємо іншим. Краща стратегія поведінки - не піддаватися паніці, дати собі годинку на обдумування. І тільки після цього можна розповідати іншим. «Строковий перепост», «ставь лайк», «распространи інформацію» - такі заклики в інтернеті також часто супроводжують інтернет- чуткам, і розраховані на імпульсивну підтримку ошелешеного читача. Не поспішайте, подумайте хвилиночку і тільки потім вирішуйте, чи віддавати свій голос, чи робити перепост, нести чи інформацію далі.
П'ять правил, які потрібно пам'ятати, щоб зробити похід на мітинг безпечним


1.
Приходьте на мітинг без своїх домочадців. Велике скупчення порушеної народу - не те місце, де можна «вигуляти» свою сім'ю. У разі хвилювань або збройного зіткнення вам куди легше буде подбати лише про власну безпеку! Ваші шанси залишитися живим і неушкодженим зменшаться вдвічі, якщо крім себе ви повинні будете опікувати слабшого члена сім'ї. Вирватися з панікою натовпу з дитиною на руках практично неможливо.
2. Не прагніть потрапити до трибуни або сцені! Намагайтеся вибрати собі місце подалі від кованих або бетонних огорож, стін і будь-яких архітектурних споруд. Кожна тверда стіна - ваш ворог, про тверду поверхню вас можуть просто роздавити. І для цього зовсім необов'язково, щоб виникла паніка чи бійка! Також не прагнете потрапити в самий центр площі. Всі хвилювання і провокації починаються саме там!
3. Збираючись на мітинг, обов'язково візьміть з собою ваші звичні медикаменти. Особливо важливо мати свої ліки людям, які регулярно повинні їх приймати. Візьміть з собою воду, щоб у разі необхідності екстрено прийняти препарат і запити його достатньою кількістю води. Якщо у вас - проблеми з серцем або дихальними шляхами, то, як тільки ви бачите, що відстань з рядом стоять людьми скоротилося до 30 см, починайте потихеньку пробиратися до краю. Розчавленим можна опинитися не тільки про тверду поверхню, але і всередині схвильованої людської маси. Побачили, що щільність мітингувальників небезпечно зросла - просто йдіть.
4. При собі у вас обов'язково повинен бути документ, що засвідчує особу. Неприпустимо приносити з собою на мітинг холодне, а вже тим більше вогнепальну зброю, біти, палиці. Ніж, кийок або камінь в руці автоматично робить вас виправданою мішенню «на поразку».
5. Не забувайте, навіщо ви прийшли на мітинг! Ваша мета - висловити свою громадянську позицію, а не життям пожертвувати. Не вступайте в полеміку з людьми, які голосно кричать і жестикулюють. Це або провокатори, або вже «інфіковані» загальним психозом люди. Вони неадекватні, пам'ятайте про це!





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 382 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...