Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Практичне заняття. Мета заняття: розвинути прикладні уміння та навички,поглибити та закріпити знання студентів щодо організаційних та правових аспектів складання правової



Мета заняття: розвинути прикладні уміння та навички,поглибити та закріпити знання студентів щодо організаційних та правових аспектів складання правової документації, що є поширеною в адвокатській практиці, набути вміння із підготовки процесуальних документів з пріоритетних напрямків забезпечення прав підзахисного.

Обладнання: бланки та зразки процесуальних і організаційно-розпорядчих документів, матеріали адвокатської та судової практики.

Опорні поняття: “слідчий суддя", "апеляція", "скарга", "правова позиція", "захист", "підозрюваний", "взяття під варту".

План практичного заняття

1. Розгляд теоретичного питання “ Загальні вимоги до складання кримінальної процесуальної документації”.

2. Складання правової документації (зокрема, від імені захисника - апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді про взяття під варту).

Питання для самоконтролю та самоперевірки:

1. Назвіть основні структурно-логічні елементи апеляційної скарги

2. Вимоги до складання процесуальної документації

3. Методи, прийоми і способи аналізу кримінальної процесуальної документації

Методичні рекомендації

Невід’ємними складовими продуктивної, раціонально організованої самостійної роботи студента із засвоєння передбачених навчальною програмою та деталізованих в межах даної теми навчальних питань та завдань є вивчення рекомендованого до теми законодавства та практики його застосування, державної статистичної звітності, навчально-методичних та наукових видань, в тому числі й іноземних, шляхом аналізу як письмових, так й електронних джерел, виконання практичних завдань.

При складанні кримінально-процесуальної документації суб’єкти кримінальної процесуальної діяльності мають керуватися юридико-технічними правилами-вимогами, які класифікують на: правові (відповідність чинному законодавству України; законність, умотивованість, обґрунтованість, об’єктивність, відсутність помилкових положень), логічні (гранична точність і чіткість формулювання нормативних приписів; відповідність висновків і тверджень основним законам формальної логіки), мовностилістичні (виклад акта державною мовою; відповідність термінів сучасному рівню правових знань і термінам, встановленим законодавством; відсутність професійної, діалектної, жаргонної лексики; усунення громіздких речень), логіко-лінгвістичні (відсутність плеоназмів і тавтології), структурні (структурна організація тексту; наявність основних реквізитів), загальні (точність, чіткість, стислість).

В процесі самостійної роботи доцільно використовувати отриману на кафедрі від викладача фабулу практичного завдання, що містить опис ходу досудового розслідування та застосування до підозрюваного запобіжного заходу взяття під варту, а також зразки клопотань адвоката про зміну запобіжного заходу. Після аналізу практичної ситуації доцільним є складання від імені захисника підозрюваного згідно фабули завдання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді про обрання запобіжного заходу.

Рекомендована література





Дата публикования: 2014-11-29; Прочитано: 289 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...