Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Глибокі м'язи шиї



Латеральна група — драбинчасті м'язи:

передній драбинчастий м'яз — починається від попере­чних відростків шийних хребців; прикріплюється до І ребра спереду від борозни підключичної артерії;

середній драбинчастий м'яз починається від поперечних відростків шийних хребців і прикріплюється до І ребра позаду від борозни підключичної артерії;

задній драбинчастий м'яз — починається від поперечних відростків шийних хребців; прикріплюється до II ребра.

Функція: у разі двобічного скорочення згинають шию, при однобічному — відводять у свій бік, при фіксованій шиї підій­мають І та II ребра.

Між переднім і середнім драбинчастими м'язами є міжм'я-зовий міждрабинчастий простір, в якому проходить підключич­на артерія; спереду від переднього драбинчастого м'яза знахо­диться переддрабинчастий простір, в якому проходить підклю­чична вена.

Медіальна група — передхребтові м'язи:

довгий м'яз голови та довгий м'яз шиї — лежить на ті­лах шийних та трьох грудних хребців; прикріплюється до ос­новної частини потиличної кістки;

передній і бічний прямі м'язи голови — йдуть від бічної маси (передній) і поперечного відростка (бічний) атланта до потиличної кістки.

Функція: згинають шию.

На сучасному етапі вимогам хірургічної практики найбільш відповідає класифікація фасцій шиї, розроблена В.М. Шевкуненком, згідно з якою на шиї виділяють п'ять фасцій:

1. Перша фасція є частиною загальної поверхневої (під­шкірної) фасції тіла. На передній поверхні шиї вона розмежо­вується жировою тканиною на кілька пластинок, що частіше спостерігається в огрядних людей. Ця фасція покриває під­шкірний м'яз шиї.

2. Друга фасціяповерхнева пластинка власної фасції шиї, за своєю формою нагадує футляр, який обгортає всю по­верхню шиї. За своїм ходом друга фасція розщеплюється й утворює футляри навколо підщелепної слинної залози, груднинно-ключично-соскоподібного та трапецієподібного м'язів.

3. Третя фасціяпередтрахейна пластинка власної фас­ції шиї, є однією з найщільніших фасцій шиї. Вона вкриває підпід'язикові м'язи шиї, утворюючи для кожного із них фас-ціальні футляри.

4. Четверта фасція, або внутрішньошийна, обгортає орга­ни шиї. Вона складається із двох листків: парієтального і віс­церального. Парієтальний обгортає всі органи шиї в цілому, а вісцеральний за допомогою фасціальних відростків обгортає кожний орган окремо та розмежовує їх.

5. П'ята фасція, або перед хребтова, знаходиться попереду від тіл хребців і довгих м'язів голови та шиї, утворює для них замкнуті фасціальні футляри.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 1840 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...