![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Система команд представлена наступними групами:
Команди пересилання даних, зв'язані з акумуляторами (LDAB (load accum. В), LDD, STAB, TAB (transfer A to В), CLRA (Clear A), PSHA (push A to stack), PULA,...);
Команди пересилання для стека та індекс-регістрів (PSHX, TSX (transfer SP to X),...);
Команди переходів (JMP, JSR (jump to subroutine), RTS (return from subroutine), переходи по умовах і станах бітів,...);
Арифметичні команди (ADD, SUB, INC, DEC, MUL, DIV, CMP,...);
Логічні команди (AND, OR, EOR, СОМ,...);
Команди роботи з бітами (встановлення, скидання, перевірка, порівняння, зсування,...);
Спеціальні команди (STOP, WAI (wait for interrupt), SWI (software interrupt),...).
9.5.4.4. Вбудована пам'ять
Мікроконтролери сімейства НС11 мають у своєму складі усі типи внутрішньої пам'яті, що згадувалися при розгляді сімейства МС68НС05 та МС68НС08: ПЗП (програмований, масочний, EEPROM), ОЗП ємністю до 2К байт. Характерно, що усі мікроконтролери сімейства НС11 адресують зовнішню пам'ять, до того ж є версії з немультиплексованними магістралями даних та адреси (HC11F1), а також версії з розширеним до 256К... 1М адресним простором за допомогою програмованих вибірок зовнішньої пам'яті (НС11КХ).
Мікроконтролери сімейства НС11 функціонують в одному з трьох режимів, що визначаються станом спеціальних входів у момент RESET. В однокристальному режимі програма знаходиться у вбудованому ППЗП (або EEPROM), при цьому лінії усіх портів доступні для вводу-виводу. У розширеному режимі можливе підключення зовнішньої пам'яті програм або даних. У режимі завантаження керування після RESET передається програмі, що записана у масочному ПЗП, яка завантажує код, наприклад, з персонального комп'ютера, по послідовному порту в будь-яку область пам'яті (включаючи програмування ППЗП та EEPROM). Варто уваги те, що мікроконтролери сімейства НС11 дозволяють програмно переназначати початок областей ОЗП, EEPROM та регістрів на межу будь-якої областірозміром 4К.
9.5.4.5. Вбудовані периферійні пристрої
Багатофункціональний таймер
Багатофункціональний таймер мікроконтролерів сімейства НС11 має структуру й виконує функції, аналогічні таймеру сімейства НС05 (16-розрядний лічильник з попереднім дільником, функції вхідної фіксації та вихідного порівняння). Лічильник зовнішніх імпульсів, що також входить до модуля таймера, або підраховує перепади рівнів сигналів на вході, або підраховує імпульси тактової частоти при наявності активного рівня на вході. До модуля таймера відноситься також СОР Watchdog таймер, що формує апаратний RESET за відсутності звернення до нього більше встановленого часу та захищає завдяки цьому систему від “зависань”.
Модулі послідовного обміну
Модулі послідовного обміну представлені універсальним асинхронним послідовним інтерфейсом SCI (від 1 до 3) та швидкісним синхронним інтерфейсом SPI (1 або 2), які цілком аналогічні відповідним підсистемам НС05.
Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 179 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!