Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Класифікація і маркування діодів



Діодами називають двоелектродний прилад, основою якого є електронно-дірковий перехід. Виготовляються діоди з кремнію, германію або арсенід галію.

Конструктивно діод являє собою, наприклад, напівпровідник n- типу провідності в якому формується методом дифузії або іншим методом p-n перехід. Внаслідок цього на межі розподілу p і n областей утворюється p- область p- n переходу. Одна із областей (рис. 2.1), в даному випадку область p, характеризується більш високою концентрацією носіїв заряду і меншим об’ємом і називається емітерною областю, а інша характеризується значно меншою провідністю і називається базовою областю.

Рисунок 2.1 – Області діода

Тому при проходженні прямого струму носії інжектуються переважно з емітера в базу. База і емітер за допомогою спеціальних електродів емітерного (ЕЕ) і базового (БЕ), які забезпечують омічний контакт, з’єднуються з металевими виводами (ЕВ, БВ), за допомогою яких діод вмикається в електричне коло.

Основною властивістю діода є його одностороння провідність. В залежності від матеріалу із якого виготовляється база діоди можна розділити на германієві, кремнієві та арсенід галієві. Останні використовуються, як правило, для виготовлення надвисокочастотних діодів.

В залежності від діапазону робочих частот діоди можна розділити на низькочастотні з межевою частотою до 3 МГц, середньої частоти з межевою частотою від 3 МГц до 30МГц, високочастотні з межевою частотою від 30 МГц до 300 МГц і надвисокочастотні з межевою частотою більше 300 МГц.

В залежності від величини випрямленого струму діоди розділяються на малопотужні з допустимим струмом до 1 А, середньої потужності зі струмом від 1 А до 10 А та силові вентилі з величиною допустимого струму більше 10 А. В залежності від області використання розрізняють: випрямляючі, універсальні та імпульсні діоди; випрямляючі стовпи та блоки; стабілітрони, варикапи, високочастотні діоди, тунельні та зворотні діоди; імпульсні діоди, надвисокочастотні діоди і діоди Шоткі; світловипромінюючі діоди.

Для силових вентилів використовується окреме маркування.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 1714 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...