Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вправа третя



Цілі — кулеметна обслуга (мішень № 10) з'являється 1 раз на 15 с. на відстані 200—250 м; ручний протитанко­вий гранатомет (мішень № 9) з'являється 1 раз на 15 с. на відстані 250—300 м; група злочинців — дві поясні фігури (мішень № 1) з'являються 1 раз на 30 с. і розташовані по фронту не менше 3 м на відстані 300—350 м.

Кількість патронів — 20 шт., з них 5 з трасуючими кулями.

Положення для стрільби — лежачи з руки (упирати зброю магазином у грунт не дозволяється).

Оцінка:

,,відмінно” — влучено у всі мішені;

,,добре” — влучено в 3 появи мішені, в т. ч. кулеметна обслуга;

,,задовільно” — влучено в 2 мішені;


Порядок виконання.

Зміна (працівник) виконує вправу в жилеті куленепробивному важкому та шоломі. За командою керівника стрільб виходить у вихідну позицію зі зброєю і доповідає про готовність до виконання вправи. Керівник, перевіривши приготування стрільців, подає команду ,,Вогнева позиція 25 метрів попереду. На вогневу позицію вперед, до бою!”. За цією командою зміна (працівник) знімає штурмову гвинтівку (автомат) з плеча і, пригнувшись, біжить на вогневу позицію. На ній в положенні лежачи приєднує магазин із патронами, знімає штурмову гвинтівку (автомат) із запобіжника, досилає патрон у патронник, ставить штурмову гвинтівку (автомат) на запобіжник, встановлює необхідний приціл. Після команди керівника ,,Вогонь” зміна (працівник) знімає штурмову гвинтівку (автомат) із запобіжника і влучає у всі цілі самостійно згідно з умовами вправи. У паузах між показом цілей зміна (працівник) ставить штурмову гвинтівку (автомат) на запобіжник і виконавши 1—2 перекати ліворуч або праворуч, змінює вогневу позицію, знімає штурмову гвинтівку (автомат) із запобіжника і продовжує вправу. Після закінчення стрільби зміна (працівник) ставить штурмову гвинтівку (автомат) на запобіжник і доповідає про закінчення стрільби.

Розділ IV

НОРМАТИВИ З ВОГНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ

№ п/п Найменування нормативу Вимоги до виконання нормативу Оцінка та час виконання, сек.  
 
 
,,5” ,,4” ,,3”  

ПІСТОЛЕТ ФОРТ-12 та його модифікаціїї (пістолет Макарова)

  1. Спорядження магазина патронами Магазин у руці, 12 (8) патронів розсипом на столі   (19)     (21)     (23)  
    2. Неповне розбирання пістолета Працівник стоїть біля столу, руки опущені, зібраний пістолет лежить на столі запобіжником догори, магазин в рукоятці     (20)       (25)       (30)  
    3. Збирання пістолета після неповного розбирання Працівник стоїть біля столу, руки опущені, частини пістолета лежать на столі   (25)     (30)     (35)  
    4. Підготовка до стрільби стоячи та проведення пострілу (швидкісна стрільба) Пістолет у кобурі, магазин споряджений учбовими патронами в руці      

АВТОМАТ КАЛАШНИКОВА (АКС-74У/АКМ)

п/п Найменування Нормативу Вимоги до виконання нормативу Оцінка та час виконання, сек  
 
 
,,5” ,,4” ,,3”  
  1. Спорядження магазина патронами Магазин у руці, 30 патронів розсипом на столі        
    2. Неповне розбирання автомата Працівник стоїть біля столу, руки опущені, зібраний автомат лежить на столі. При розбиранні пенал виймають, але не розбирають     18/15     22/19     26/23  
    3. Збирання автомата після неповного розбирання Працівник стоїть біля столу, руки опущені, частини автомата лежать на столі 30/25 35/30 40/35  
    4. Підготовка до стрільби лежачи Автомат у положенні,,на ремінь” магазин, споряджений учбовими патронами в сумці        

Примітка. При складанні розкладу занять начальники органів внутрішніх справ, виходячи із змісту відпрацьованих тем, визначають нормативи для їх відпрацювання щомісячно.

Під час проведення занять особовий склад спочатку виконує прийоми (дії) у повільному темпі, потім відпрацьовує нормативи на швидкість.

Якщо нормативи відпрацьовуються в процесі навчання декілька разів, то індивідуальна оцінка ставиться за останнім показанням результату або на контрольному занятті.

При виконанні нормативів №№ 2,3 Курсу стрільб необхідно дотримуватись наступного порядку дій:

1. Від’єднати магазин.

2. Перевірити наявність патрона в патроннику.

3. Провести неповне розбирання зброї *.

4. Провести збирання зброї після неповного розбирання *.

5. Перевірити правильність зборки зброї після неповного розбирання.

* - для пістолета Макарова та автомата Калашникова користуватися порядком визначеним Наставлением по стрелковому делу (М.: Воениздат, 1987), а для виробів,,Форт” паспортом виробника для кожної модифікації.

Нормативи вважаються виконаними, якщо дотримано умови їх виконання і не було допущено порушень вимог наказів, настанов, інструкцій.

Якщо при відпрацюванні нормативу допущена принайм­ні одна помилка, що може призвести до травми, поломки техніки, озбро­єння, то виконання нормативу зупиняється і оцінюється,,незадовільно”.

Час виконання нормативу відлічується від початку подання команди (сигналу) до початку доповіді про виконання чи до удару курка по ударнику.



Розділ VI

ОБОВ'ЯЗКИ ОСІБ, ЯКІ ОРГАНІЗОВУЮТЬ І ОБСЛУГОВУЮТЬ СТРІЛЬБИ

1. Для керівництва стрільбами і його обслуговування, а також забезпечення заходів безпеки по органу внутрішніх справ призначаються: керівник стрільб, черговий лікар (фельдшер) і роздавач боєприпасів. Під час проведення стрільб на стрільбищі виставляється оточення, наглядач і призначається начальник оточення та керівники учбових місць.

2. Керівник стрільб підпорядковується начальнику органу(підрозділу) внутрішніх справ і відповідає за суворе дотримання всіма стрільцями встановленого порядку на стрільбищі (тирі), заходів безпеки, а також умов вправ, що відпрацьовуються. Йому підпорядковані всі особи, що забезпечують стрільби. Він зобов'язаний:

2.1. Перед початком стрільби перевірити відповідність мішеневого обладнання умовам вправ, що виконуються.

2.2. За необхідності (на стрільбищі) підготувати показувачів мішеней, розвести їх по бліндажах (укриттях), перевірити знання ними заходів безпеки і своїх обов'язків та придатність бліндажів.

2.3. Поставити завдання черговому лікарю (фельдшеру), роздавачу боєприпасів, старшому наряду оточення і наглядачу.

2.4. При порушенні стрільцем заходів безпеки, появі на полі людей, машин, тварин або одержанні повідомлення по телефону з бліндажа від показувача терміново подати команду,,Відбій”, доповісти начальнику органу внутрішніх справ про причину зупинки стрільби і вжити заходів щодо відновлення порядку. Після закінчення виконання вправ стрільцями дати вказівку замінити червоний прапор на білий, після команди,,Відбій” дозволити показувачам вийти з бліндажа для огляду мішеней.

2.5. Після закінчення стрільби зняти показувачів і оточення, доповісти начальнику органу (підрозділу) внутрішніх справ про закінчення стрільби, про позитивні сторони і недоліки в стрільбі, зробити відмітку в журналі про проведення стрільб.

3. Старший оточення відповідає за правильне несення служби постами оточення. Він зобов'язаний:

3.1. Знати схему постів оточення і розміщення їх на місцевості.

3.2. Виставити пости оточення, поставити перед ними завдання, вести спостереження і не допускати до стрілецького поля людей, машин і тварин.

3.3. При виявленні на території стрільбища людей, машин або тварин терміново доповісти про це керівнику стрільб і вжити заходів з випровадження їх за межі захисних смуг стрільбища. Пости оточення забезпечуються сигнальними патронами (ракетами) або радіозв'язком.

3.4. Після закінчення стрільб з дозволу керівника стрільб зняти оточення.

4. Наглядач зобов'язаний невідлучно перебувати на командному пункті, вести спостереження у вказаному секторі і доповідати керівнику стрільб про появу людей, машин або тварин на мішеневому полі або подавання сигналів про припинення вогню з постів оточення чи з бліндажа (укриття). За командою керівника стрільб піднімати білий прапор і встановлювати червоний замість білого. Наглядач забезпечується біноклем, а також прапорцями червоного і білого кольору.

5. Показувачі повинні:

5.1. Знаходитись у бліндажі (укритті), що забезпечує їх безпеку, виконувати всі вказівки керівника стрільб про порядок показу, огляду мішеней і доповідати про результати влучень. Виходити з бліндажа (укриття) тільки за командою керівника стрільб.

5.2. Про готовність бліндажа (укриття) до стрільби доповісти по телефону (радіо) і підняти червоний прапор. Прапор повинен піднімати показувач, не вихиляючись з укриття.

5.3. Одержавши наказ на огляд мішеней, підняти білий прапор, вийти з укриття, оглянути мішені, відмітити влучення, повернутись до укриття та підняти червоний прапор.

5.4. У бліндажі (укритті) один з показувачів призначається старшим, який підпорядковується керівнику стрільб.

6. Роздавач боєприпасів призначається з числа стрільців наказом по органу про проведення стрільб. Роздавач боєприпасів зобов'язаний:

6.1. Знати і дотримуватися правил безпеки при поводженні з боєприпасами, вміти споряджати магазин патронами.

6.2. За командою керівника стрільб видавати боєприпаси черговій зміні стрільців.

6.3. Приймати від стрільців невикористані боєприпаси.

6.4. Вести облік одержаних і зданих боєприпасів. Після закінчення стрільб звітувати про одержані, використані і здані боєприпаси.

7. Забороняється призначати керівником стрільб та роздавачем боєприпасів начальників служби озброєння, завідуючого складом, відповідальних за озброєння в підрозділах та інших осіб, на яких покладено облік чи зберігання боєпри­пасів, у тому числі штатних чергових.

8. На стрільбищі (в тирі) повинна бути така документація:

8.1. Інструкція про заходи безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю під час проведення учбово-тренувальних стрільб.

8.2. Інструкція керівнику стрільб, старшому оточення, лікарю (фельдшеру), наглядачу, показувачу мішеней, роздавачу боєприпасів.

8.3. Схема стрільбища з урахуванням усіх його елементів, кордонів, розмірів і обладнання, схема постів оточення.

8.4. Журнал обліку проведених стрільб та журнал реєстрації інструктажів про заходи поводження з вогнепальною зброєю.

8.5. Роздавально-здавальна відомість видачі боєприпасів (додаток № 5).

9. Документація, зразків якої немає в даному Курсі стрільб, складається в довільній формі.

10. На всіх стрільбах, які проводяться в складі органу внутрішніх справ, у тилу стрільбища на видному для стрільців місці повинні бути вивішені плакати з указанням умов виконання вправ.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 473 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...