Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Зміну навантаження у часі зображають графіком електричного навантаження. Розглянемо добовий графік комунально-побутового навантаження рис.1.1. Тут є два максимуми - ранковий (біля 8 годин ранку) і денний (абсолютний).
Загальне навантаження електростанції складається з навантажень споживачів, а також з витрат електроенергії на власні потреби електростанції і на покриття втрат в електромережах.
Добові графіки характеризуються денним провалом (приблизно опівдні), зумовленим обідньою перервою на промислових підприємствах, а також нічним провалом, коли працюють тільки тризмінні підприємства.
Вибір способу зниження потужності електростанції в період нічного провалу, а також зменшення навантаження у вихідні дні - одна з серйозних задач експлуатації станцій.
Рис.1.1. Добові графіки електричного навантаження.
а) промисловий; б) освітлювально-побутовий; в) сумарний.
Розглянемо річний графік електричних навантажень по тривалості, рис.1.2.
Рис. 1.2. Річний графік електричних навантажень по тривалості.
1 - базове навантаження; 2 - проміжне навантаження; 3 - пікове навантаження.
У базовому режимі зараз працюють всі АЕС. Однак і вони вимушені розвантажуватися у вихідні та святкові дні.
Для характеристики графіків навантаження вводиться ряд коефіцієнтів. Відношення нічної мінімальної до денної максимальної потужності називають коефіцієнтом нерівномірності добового графіка:
.
Характерним для добового графіка є також коефіцієнт використання максимального навантаження (коефіцієнт заповнення добового графіка):
.
Важливою характеристикою є річне число використання встановленої максимальної потужності:
.
Для оцінки напруженості роботи електростанцій і того як використовується основне обладнання, вводиться коефіцієнт використання встановленої потужності станції:
- відношення кількості виробленої енергії на протязі року до тої кількості, яке могло бути вироблене за той же період при роботі електростанції з встановленою потужністю Nуст . τр – число годин у році. τγ = 8760 год.
Розглянемо графіки теплових навантажень.
На рис. 1.3 наведений добовий графік теплоспоживання промислових підприємств, працюючих в дві зміни.
Рис.1.3. Графік добового теплового навантаження.
Річний графік теплового навантаження по тривалості для опалювання, вентиляції і гарячого водопостачання:
Рис.1.4. Графік річного теплового навантаження.
1 - опалювальний період;
2 - тільки гаряче водопостачання.
Розрізнюють два види теплового навантаження:
-виробниче - для технологічних процесів промислових підприємств;
-опалювальне - для опалювання, підігрівання повітря, вентиляції виробничих і суспільних будівель, для побутових потреб населення.
Виробниче теплове навантаження задовольняють звичайно парою, що відпрацювала в турбіні при тиску Р = 1-1,5 МПа, опалювальну - гарячою водою з t = 70-150 0C.
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 573 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!