Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Системи опалення



Інженерне обладнання будівель – це комплекс технічних пристроїв, що забезпечують сприятливі (комфортні) умови побуту, трудової діяльності, технологічного процесу в приміщеннях громадської будівлі.

Інженерне обладнання за призначенням можна умовно розділити на окремі інженерні системи.

Склад інженерних систем будівель

Вид системи Призначення
Опалення    
Вентиляція    
Кондиціювання    
Гарячого і холодного водопостачання    
Каналізація    
Електро­забезпечення    
Газозабез­печення    
Зв’язок  
Охоронна та проти-пожежна сигналізація    
Вертикальний транспорт За­безпечення міжповерхового переміщення вантажів та пасажирів для підвищення ефективної експлуатації будівель та споруд
Системи опалення

Теплозабезпечення в закладах ресторанного та готельного господарства, може здійснюватися:

· від зовнішніх мереж;

· від власних автономних джерел.

За місцем розміщення генератора тепла опалювальні системи поділяються на:

Місцеві генератор тепла й опалювальні прилади знаходяться в опалюваному приміщенні (опалення пічне, газовими й електричними приладами)
Центральні …  
Система центрального опалення складається із:

· генератора тепла;

· системи трубопроводів для переміщення по них теплоносія;

· опалювальних приладів.

Для з’єднання всіх елементів систем опалення вико­ристовують труби:

ü сталеві (швидко ржавіють);

ü мідні (мають велику вартість);

ü пластикові (недорогі, але необхідна обережність під час монтажу та експлуатації);

ü металопластикові.

Класифікація систем центрального опалення

За видом теплоносія
Водяне використовується вода з температурою до 150° С
Парове використовується пара низького чи високого тиску (до 600 кПа)
Повітряне працює за рахунок надходження в приміщення гарячого повітря з більш високою температурою, ніж в опалю­ваному приміщенні
За розміщенням подавальних трубопроводів
Із верхнім розведенням    
З нижнім розведенням  
За схемою прокладання теплопроводів
Однотрубні теплоносій в опалювальні прилади надхо­дить і відводиться по одному стояку (прилади розміщені послідовно)
Двотрубні теплоносій в опалювальні прилади надхо­дить і відводиться по різних стояках (прилади розміщені паралельно)
За способом переміщення теплоносія
Із природною циркуляцією За рахунок наявності більш високого тиску в централізованій мережі чи котлі або бойлері
Із штучною циркуляцією виникає за рахунок використання насосу (відцентрового)
За способом теплопостачання
Із централізо­ваним тепло­постачанням
Із автономним теплопоста­чанням тепло виробляється у власних модульних котельних установках, встановлених на даху будівлі чи на рівні опалювальної системи. Такі установки компактні, прості та надійні в експлуатації, мають високий коефіцієнт корисної дії, пра­цюють на рідкому чи газовому паливі
За способом приєднання до централізованої мережі теплопостачання
Із безпосереднім приєднанням вода із ТЕЦ подається безпосередньо у місцеву мережу будівлі, попередньо пройшовши елеваторний вузол опалення, призначений для зниження тиску і температури гарячої магістральної води
Із гідравлічно ізольованим приєднанням    
3. Нагрівальні прилади систем опалення

Нагрівальні прилади у системах опалення призначені для передачі тепла від теплоносія до повітря приміщень за рахунок теплообміну. Встановлюються в місцях найбільшого надходження холоду.

 
 


Найбільш розповсюдженими є радіатори, які віддають тепло випромінюванням і частково конвекцією (камінний тип). Вони складаються із окремих секцій, що дозволяє збирати прилади різної площі, і можуть бути ребристими чи плоскими. Виготовляються із сталі, чавуну, алюмінію, кераміки, фарфору.

Широко використовуються також конвектори (рис. 1), які віддають тепло за рахунок циркуляції повітря (конвекційний тип). Кімнатне повітря надходить у прилад через нижній отвір, стикаючись із нагрівальною поверхнею (ребриста труба) нагрівається і виходить через верхній отвір. За рахунок руху повітря інтенсивність теплообміну збільшується порівняно з радіаторами на 20%. У конвектор довжиною понад 0,55 м може бути вмонтований зволожувач повітря.

В приміщеннях, де в якості фасаду використовується вітрина з низьким підвіконним простором, перевага надається підлоговим канальним конвекторам (фанкойлам). Корпус такого приладу монтується в підлозі. Передача теплової енергії відбувається шляхом природної чи примусової (за допомогою вентилятора) конвекції.

Останнім часом активно використовуються опалювальні панелі, які являють собою плити (здебільшого бетонні) з вмонтованими у них змійовиками із стальних труб, або електропровідним кабелем. Такі панелі розміщують у конструкціях підлоги, стін, стелі.


Нагрівальні кабелі (рис. 2) призначені для обігрівання приміщень у житлових і виробничих приміщеннях. Макси­мальна температура металевого провідника становить 100° С.

       
   
 
 


Рис. 2. Нагрівальний кабель:

1 - металевий нагрівальний провідник; 2 - двошарова ізоляція із пластика 3 - мідне обплетення 4 - пластикова оболонка

Для регулювання підігріву повітря у приміщенні на опалювальні прилади може встановлюватися вентиль з термостатичною головкою, яка є одночасно чутливим і регулюючим елементом. Шток вентиля переміщується за рахунок зміни об’єму рідини в чутливому елементі і відповідно змінюється витрата води через нагрівальний прилад.Діапазон регулювання температури у приміщенні може коливатись від 10 до 28° С.

Електронні термостатичні головки з мікропроцесором дозволяють регулювати температуру за певною програмою впродовж дня, тижня, трьох тижнів з використанням більше ніж 60 режимів.

4. Характеристика окремих видів опалення





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 413 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...