Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Граничний кут заломлення



Якщо світловий промінь падає не перпендикулярно на межу поділу двох прозорих середовищ, швидкість поширення світла в яких різна, відбувається зміна напрямку його поширення – заломлення або рефракція світла. Згідно із законом заломлення світла:

, (1)

де n1 і n2 – абсолютні показники заломлення 1 і 2 середовищ, – відносний показник заломлення другого середовища по відношенню до першого; і – кут падіння; r – кут заломлення.

При переході світла з менш оптично густого середовища в більш оптично густе середовище (n2>n1) кут падіння i буде більшим, ніж кут заломлення r (рис. 2, промені 1 і 1`). Якщо промінь світла падає на межу поділу двох середовищ під кутом i, що наближається до 90º, то він заломлюється під кутом rгр. (промені 2 і 2`). Цей кут є найбільшим кутом заломлення для даних середовищ і називається граничним кутом заломлення rгр .

1 середовище

1

n1˂n2, і> r

і

і=90º

2

rгр 2`

r 2 середовище

1`

Рис. 2. Хід променів при переході світла з менш оптично густого середовища в більш оптично густе середовище (n2>n1).

Згідно (1):

; (2)





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 2965 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...