Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Управлінське рішення, його сутність, правове, організаційне, інформаційне та документальне забезпечення




Перспективне планування вміщує найбільш важливі, трудомісткі і довгострокові заходи, виконання яких, як правило, вимагає сумісної роботи кількох підрозділів підприємства.

Поточне планування здійснюється у межах календарного року через розроблення відповідних заходів у розділі «Охорона праці» колективного договору.

Оперативне планування роботи з охорони праці здійснюється за підсумками контролю стану охорони праці в структурних підрозділах і на підприємстві в цілому.


Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій переводиться у режим підвищеної готовності та у режим надзвичайної ситуації за рішенням голови цієї Комісії.

Переведення у режим підвищеної готовності та у режим надзвичайної ситуації структурних підрозділів апарату МНС, аварійно-рятувальних підрозділів військ Цивільної оборони (далі - військ ЦО) та спеціалізованих формувань МНС здійснюється за рішенням Міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

В окремих випадках до вирішення завдань реагування на НС державного рівня згідно із законодавством можуть залучатися частини і підрозділи Збройних Сил та інших військових формувань, які приводяться у режим підвищеної готовності.

Сили та засоби функціональних підсистем Системи для вирішення завдань реагування на НС приводяться у режим підвищеної готовності та у режим надзвичайної ситуації рішенням керівників центральних органів виконавчої влади.

в здійсненні постійного керів-ництва з сторони начальника ЦО і управління (відділу) з питань НС та ЦЗН підлеглими начальниками, штабами, службами і силами ЦО щодо забезпечення їх пос-тійної готовності і направлення зусиль на успішне і своєчасне виконання постав-лених задач.  
5. Загальна технологія та моделі прийняття управлінських рішень.


       
   
- безперервне, тверде, гнучке і стійке; - забезпечує необхідну централізацію керівництва з сторони старшого начальника і органу управління з одночасним наданням ініціативи підлеглим - основою є рішення начальника цивільної оборони


На основі рішення начальника цивільної оборони розробляється план, який узгоджується з вищестоящим органом управління.

План цивільної оборони оформляється текстуально як єдиний документ з додатками до нього необхідних карт, схем, графіків або розрахунків.

В службах розробляються плани забезпечення заходів цивільної оборони у відповідності з задачами, які покладено на ці служби.


Пункти управління створюються за місцем дислокації органу, що здійснює керівництво цивільною обороною на даному рівні, в одному із сховищ суб’єкта господарювання.

Рухомі пункти управління використовуються для безпосереднього керівництва проведенням рятувальних робіт в найбільш важливих містах, районах, на об’єктах господарської діяльності і в районах стихійного лиха.

Міські пункти управління призначаються для керівництва проведенням заходів по захисту населення і забезпеченням його життєдіяльності і стійкого управління суб’єктами господарювання, а також для керівництва проведенням робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.


Контрольні запитання

1. Яка служба здійснює оперативне реагування на надзвичайні ситуації або їх загрозу відповідно до наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України?

2. Що є правовою основою кризового центру МНС?

3. На кого покладені загальнодержавні завдання та функції управління безпекою життєдіяльності?

4. Хто відповідає за здійснення контролю за дотриманням чинного законодавства України щодо безпеки життєдіяльності?

5. Які органи уповноважені контролювати діяльність підприємств і організацій з питань охорони праці?

6. Які є органи управління цивільною обороною?

7. У чому полягає функція єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайну ситуацію техногенного і природного характеру (ЄДС НС)?

8. Що є правовим забезпеченням управлінського рішення?

9. У чому полягає інформаційне та документальне забезпечення управлінського рішення?

10. Яке значення управлінського рішення для усунення загрози виникнення надзвичайної ситуації або реагування на надзвичайну ситуацію?

Література:





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 1624 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...