Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Спочатку знайдіть перший кружечок і за лініями прочитайте, яку роботу виконують органи чуттів. К. Підсумок уроку
Що найбільше запам'яталося?
Що цікавого ви дізналися на уроці? X. Домашнє завдання
Опрацювати статті з підручника.
Відповідати на запитання.
Виконати завдання в зошиті.
урок 34
тема. взаємозв'язки в природі
мета: розширити уявлення учнів про ланцюги живлення, взаємо- зв'язки рослин і тварин із неживою природою; розвивати уміння аналі- зувати, порівнювати; виховувати бажання бути господарем, бережно ста- витися до природи.
Обладнання: ілюстрації.
Хід УРОКУ
I. Підсумок фенологічних спостережень
Які зміни відбулися в природі у травні?
Що найбільше вас вразило?
Які квіти зацвіли?
Які дерева розпустили листочки? Які ще ні?
Актуалізація опорних знань
Я стверджую, що гриби — це рослини. Доведіть, чи це так.
Складіть ланцюг живлення за початком. Грибниця підберезника ^..., ^..., ^... (Грибниця підберезника ^ береза ^ козуля ^ вовк.)
Як ви гадаєте, чи можна продовжити цей ланцюг?
Повідомлення теми і завдань уроку
Вивчення нового матеріалу
Бесіда за малюнком.
(На малюнку зображено дуб, під дубом — їжак, мишка, кабан, вовк, трави, квіти, гриби, на дубі — сова, білка, одуд, гусениця.)
розгляньте малюнок дуба.
Яких рослиноїдних тварин ви бачите біля нього?
Як вони пов'язані з дубом?
Назвіть хижих тварин.
Як вони пов'язані з дубом?
Уявіть собі, що дуб засох. Що станеться?
Отже, рослини є їжею для рослиноїдних тварин, а вони є здобич- чю для хижаків.
У природі сильніші хижі тварини нападають на слабших.
робота з підручником.
Читання статті.
Відповіді на запитання.
Як ви гадаєте, чи може таке статися, що хижаки знищать усіх рос- линоїдних тварин?
(Учні висловлюють свої думки.)
Яке місце в природі посідає людина?
Що треба робити для збереження життя на Землі? Чому?
розповідь учителя.
Послухайте історію.
В одній країні розвелося дуже багато горобців, які знищували вро- жай. Людям це дуже не сподобалося. Вони стріляли в горобців, зни- щуючи їх. Пройшов час, і розвелося багато шкідників, які ще більше знищували плоди, ніж горобці. Люди змушені були завозити горобців з інших країн.
Чому люди змушені були це зробити?
Отже, втручаючись у природу, людина руйнує ланцюги живлення. Цим самим завдає їй великої шкоди.
Бесіда з елементами гри.
Пригадайте і скажіть, якою буває природа. (Жива й нежива)
Як ви думаєте, а чи пов'язана жива природа з неживою?
Гра «Дехто живе?»
риба живе...;
птах живе...;
черв'як живе...;
кріт живе...
Отже, нежива природа — середовище для життя багатьох тварин.
Чи можуть тварини жити без сонячного світла і тепла? Чому?
А що ще потрібно для життя тварин? (Кисень, вода)
Отже, рослини і тварини не можуть жити без неживої природи. Природа — єдине ціле.
5. Цікаво знати!
На землі рештки тварин і зів'ялих рослин руйнуються бактеріями і переходять у ґрунт, стаючи їжею для рослин.
V. Закріплення вивченого матеріалу
Складіть ланцюги живлення.
Горіхи ліщини ^... ^...;
^... ^... мураха;
... ^... ^...
розгадування кросворда.
Якщо ви розв'яжете цей кросворд, то дізнаєтесь, ким є сокіл.
х | |||||
и | |||||
ж | |||||
а | |||||
к |
Що над нами вверх ногами? (Муха)
Головний герой байки Л. Глібова — «...-стрибунець». (Коник)
У зеленому жакеті Галасує в очереті, Хоч і плавати мастак,
а не риба і не рак. (Жаба)
Влітку білий, взимку сірий. (Заєць)
Сірий, зубатий, Полем рискає,
Телят, овець шукає. (Вовк)
Отже, сокіл — це хижак.
До хижих птахів, крім соколів, належать орли, яструби, коршуни, беркути.
Підсумок уроку
Чому треба берегти природу?
Поясніть вислів «Природа — єдине ціле».
Як ви будете поводитися в природі протягом літніх канікул?
Домашнє завдання
Опрацювати статтю «У природі все взаємопов'язано».
А.В.Кондратьев
Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 272 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!