Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Первинні перетворювачі з уніфікованим вихідним сигналом



Одним із напрямків розвитку первинних перетворювачів є подальше вдосконалення первинних перетворювачів з уніфікованим вихідним сигналом.

Під вимірювальним перетворювачем з уніфікованим вихідним сигналом (ВПУС) розуміють первинний перетворювач (ПП) та уніфікуючий перетворювач (УП), що поєднані схемно, конструктивно і алгоритмічно для забезпечення уніфікації вихідного сигналу. Мається на увазі уніфікація за такими основними характеристиками

- за інформативними параметрами (напруга, струм, частота, цифровий код тощо);

- за робочим діапазоном: (0...10) В, (0...5) мА, (4...20) мА і т.д.

- за функціональною залежністю між значенням вимірюваної величини та значенням інформативного параметра вихідного сигналу; звичайно ця залежність повинна бути лінійною.

Основні функції, що реалізує УП, можна розділити на лінійні (встановлення нуля, масштабування, компенсація температурних впливів тощо) та нелінійні (лінеаризація функції перетворення ПП).

Сучасні технологічні процеси передбачають вимірювання великих масивів різноманітних фізичних величин за допомогою різноманітних первинних перетворювачів. Розмаїття інформативних параметрів та робочих діапазонів їх значень значно ускладнюють побудову систем багатопараметричного контролю та керування технологічними процесами. Використання довгих ліній зв'язку між ПП і вторинними засобами вимірювання послаблює стійкість вимірювань до різноманітних зовнішніх чинників (насамперед електричних та електромагнітних завад).

Тому сьогодні розроблення вимірювальних перетворювачів з уніфікованим вихідним сигналом - це цілий напрямок вимірювальної техніки, що набув значного розвитку за останні роки. Цьому сприяла поява нової елементної бази з мікроспоживанням, високим ступенем інтеграції, широким діапазоном робочих температур та високими метрологічними характеристиками. Здебільшого традиційні ПП розглядають не як закінчений виріб, а як складову частину ВПУС. Відзначимо новий напрямок у розвитку таких ВП, що передбачає використання уніфікованих цифрових вихідних сигналів і роботу з так званими віртуальними вторинними засобами вимірювання на базі персональних комп’ютерів. Такі ВП здебільшого мають гнучкий алгоритм функціонування і дістали назву інтелектуальних.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 380 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.011 с)...