Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

VI. Практична робота. 1. Планування роботи з виготовлення виробу



1. Планування роботи з виготовлення виробу. Послідовність виготовлення виробу, спосіб одержання і з’єднання деталей.

- ВТО тканини, перевірка на дефекти

- Розмічання

-Розкрій, різання

-Намічання місця знаходження аплікації

-Наметування, швом «вперед голка»

-Обробка країв аплікації, швом «петельний»

- З'єднання бокових сторін мішечка з виворітної сторони (швом «назад голка»)

-Закріплення верхнього зрізу, шов «назад голка» (шов відгин з закритим зрізом)

- Оздоблення (шнур, прикраси)

- Перевірка якості.

2. Добір матеріалів для виготовлення виробу, визначення їх кількості.

3. Добір інструментів, (пристосувань).

VII. Поточний інструктаж. Дотримання ПБП

VIII. Пояснення помилок.

IX. Демонстрація кращих робіт.

X. Оцінювання. Пояснення помилок.

XI. Д/завдання: вчити послідовність виконання – розмічання та виготовлення виробу. Папка, коробка з інструментами.

XII.Прибирання.

Лабораторно - практична робота № 10.

Урок: 11.5

Тема: Вiдомостi про розкрiй тканини, способи настилання тканини.

Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги та організація робочого місця.

Мета: -навчити: навчити розкладати лекала-викрійки на тканині, розкроювати тканину;

-розвити: розвивати навички користування шпильками, ножицями, тканиною.

-виховувати: акуратність, увагу, любов до праці.

Обладнання: лекала, тканина, ножиці, шпильки, крейда. ПБП при роботі з тканиною.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка знань, готовності учнів до уроку:

-спец одяг;

-ПБП при роботі з тканиною;

- лекала, тканина, ножиці, шпильки, крейда;

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-формування позитивного ставлення учнів до навчальної діяльності на уроці.

IV. Повідомлення теми.

-Запис на дошці

V. Викладання нового матеріалу.

Настили тканин:

«у згин», «у розгортку».

Підготовка тканини до розкроювання: оглянути тканину, визначити лицьову та зворотну сторони, н.о., дефекти на тканині визначити крейдою. Прасування.

Розкладку викрійок роблять зі зворотної сторони. Економно. Приколюють шпильками. Обводять лекало крейдою, превіряють наявність всіх деталей(якщо їх багато). Розкрій роблять по наміченим лініям

ПБП:

1. Шпильки зберігати в спеціальній коробці.

2. Приколюючи викрійки до тканини, шпильки спрямовані вістрям в один бік.

3. Ножиці кладуть праворуч, із зімкнутими лезами. Не класти ножиці на тканину.

4. Під час розкроювання притримувати тканину пальцями лівої руки. Розміщуючи їх на безпечному відстані від леза ножиць.

5. Передавати ножиці із замкнутими лезами, кільцями вперед.

6. Після розкрою шпильки витягують і деталі викрійки знімають з тканини.

Інструмент, пристосування, обладнаня:

Кравецькі шпильки, сантиметрова стрічка, лінійка, ножиці для розкрою тканини, крейда.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 590 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2026 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (2.062 с)...