Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Програмні засоби моделювання та аналізу мереж



Packet Tracer - симулятор мережі передачі даних, що випускається фірмою Cisco Systems. Дозволяє робити працездатні моделі мережі, налаштовувати (командами Cisco IOS) маршрутизатори і комутатори, взаємодіяти між декількома користувачами (через хмару). Включає в себе серії маршрутизаторів Cisco 1800, 2600, 2800 і комутаторів 2950, 2960, 3650. Крім того є сервери DHCP, HTTP, TFTP, FTP, робочі станції, різні модулі до комп'ютерів і маршрутизаторів, пристрої WiFi, різні кабелі.

Успішно дозволяє створювати навіть складні макети мереж, перевіряти на працездатність топології. Доступний безкоштовно для учасників Програми Мережевої Академії Cisco.

Програмне рішення Cisco Packet Tracer дозволяє імітувати роботу різних мережевих пристроїв: маршрутизаторів, комутаторів, точок бездротового доступу, персональних комп'ютерів, мережевих принтерів, IP-телефонів і т.д. Робота з інтерактивним симулятором дає вельми правдоподібне відчуття налаштування реальної мережі, що складається з десятків або навіть сотень пристроїв. Налаштування, у свою чергу, залежать від характеру пристроїв: одні можна налаштувати за допомогою команд операційної системи Cisco IOS, інші - за рахунок графічного веб-інтерфейсу, треті - через командний рядок операційної системи або графічні меню.

Завдяки такій властивості Cisco Packet Tracer, як режим візуалізації, користувач може відстежити переміщення даних по мережі, поява і зміна параметрів IP-пакетів при проходженні даних через мережеві пристрої, швидкість і шляхи переміщення IP-пакетів. Аналіз подій, що відбуваються в мережі, дозволяє зрозуміти механізм її роботи і виявити несправності.

Cisco Packet Tracer може бути використаний не тільки як симулятор, але і як мережевий додаток для симулювання віртуальної мережі через реальну мережу, в тому числі Інтернет. Користувачі різних комп'ютерів, незалежно від їх місця розташування, можуть працювати над однією мережевий топологією, виробляючи її настройку або усуваючи проблеми. Ця функція багато режиму Cisco Packet Tracer широко застосовується для організації командної роботи, а також для проведення ігор і змагань між віддаленими учасниками.

Крім цього, за допомогою Cisco Packet Tracer користувач може симулювати побудова не тільки логічної, а й фізичної моделі мережі і, отже, отримувати навички проектування. Схему мережі можна накласти на креслення реально існуючої будівлі або навіть міста і спроектувати все кабельне господарство, розмістити пристрою в тих чи інших будівлях і приміщеннях з урахуванням фізичних обмежень, таких як довжина і тип прокладається кабелю або радіус зони покриття бездротової мережі.

Симуляція, візуалізація, багатокористувацький режим і можливість проектування роблять Cisco Packet Tracer унікальним інструментом для навчання мережевим технологіям.

Даний програмний продукт розроблений компанією Cisco і рекомендований використовуватися при вивченні телекомунікаційних мереж і мережевого устаткування.

Packet Tracer включає наступні особливості:

• моделювання логічної топології: робочий простір для того, щоб створити мережі будь-якого розміру на CCNA-рівні складності;

• моделювання в режимі реального часу;

• режим симуляції;

• моделювання фізичної топології: більш зрозуміле взаємодія з фізичними пристроями, використовуючи такі поняття як місто, будівля, стійка і т.д.;

• поліпшений графічний інтерфейс, необхідний для більш якісного розуміння організації мережі, принципів роботи пристрою;

• багатомовна підтримка: можливість переведення даного програмного продукту практично на будь-яку мову, необхідний користувачу;

• удосконалене зображення мережевого обладнання зі здатністю додавати / видаляти різні компоненти;

• наявність активності Майстер дозволяє студентам і викладачам створювати шаблони мереж і використовувати їх надалі.

Даний симулятор дозволяє проектувати свої власні мережі, створюючи і відправляючи різні пакети даних, зберігати і коментувати свою роботу.

Користувачі можуть вивчати і використовувати такі мережеві пристрої, як комутатори другого і третього рівнів, робочі станції, визначати типи зв'язків між ними і з'єднувати їх.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 643 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...