Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вибір пристосувань і основних варіантів для пожежогасінні



Для того, щоб подавити процес горіння першим кроком має бути інтенсивне зменшення компонента горіння, зниження температури процесу горіння або, навпаки, збільшення енергії горіння, для швидшого вигорання горючого компонента. Для цього на сьогоднішній день в пожежогасінні застосовується один з нижче перерахованих способів пожежогасіння:

зниження епіцентру горіння за рахунок ізолювання вогнища пожежі або розбавлення повітря в районі пожежі негорючими речовинами (наприклад, газами), або насиченість киснем повітря до меж, в яких не може відбуватися горіння;

інгібірування хімічної реакції, тобто гальмування виниклої реакції окислення;

зниження температур, які приводять до самозагорання, спалаху речовин легкого займання безпосередньо у вогнищі горіння, до температур нижче за горіння і зрештою до припинення горіння в цілому;

механічний тиск на вогнище в результаті подачі на полум'я сильного струменя негорючого газу або холодної рідини;

створення умов, при яких полум'я вимушене буде поширяться по вузьких ходах або ж взагалі горіти не поширюючись на подальші ділянки.

Аби реалізувати вище представлені методи вогнегасіння можна використовувати різні досяжні матеріали, наприклад, такі як пісок, вода, інколи це можуть бути спеціальні пожежні щити з потрібним устаткуванням.

Найбільш якісним і добре поширеним методом пожежогасінні є вогнегасники. Якщо доводиться гасити об'ємні вогнища спалаху, то в таких випадках застосовують інертні розбавники. У наш час набирають силу і широко використовуються вогнегасні порошки.

У ряді організацій застосовуються автоматичні системи пожежогасіння, що, під час пожежі, приводить до псування приміщення і устаткування. Тому, якщо підходити до вибору пожежогасінні серйозно, слід визначати не лише швидкість вогнегасіння і його якість, але і такий важливий аспект, як низьке сумарне пошкодження. Це дасть можливість зазнати мінімальних збитків, як під час пожежі, так і безпосередньо під час її гасіння.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 299 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...