Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Одержання порошків металів та сплавів відновленням їх оксидів та солей



При виробництві металевих порошків широко застосовуються методи відновлення їх оксидів та солей воднем, вуглецем або іншими більш активними металами.

У загальному виді реакцію відновлення оксиду воднем можна представити у виді рівняння:

МеО+ Н =Ме + Н О

Реакція йде убік відновлення, якщо при даній температурі і тиску вивільняється вільна енергія, тобто зміна ізобарно-ізотермічного потенціалу () має негативний розмір. Для цієї реакції константа рівноваги () зв'язана зі зміною ізобарно-ізотермічного потенціалу рівнянням:

або, якщо реагенти не знаходяться в заданому стані,

де С - відношення добутків концентрацій продуктів реакції і вихідних реагентів у заданому стані.

При участі в реакції газоподібних речовин швидкість і напрямок реакцій також визначається відношенням парциальних тисків газоподібних реагентів, що рівні константі рівноваги реакції:

Чим вище значення , тим при меншому вмісті водню в газовій суміші буде відбуватися процес відновлення. Зі значень константи рівноваги реакцій також випливає, що рівновага реакції зрушиться убік утворення металу за умови безупинного видалення пару води з реакційного простору і такою ж безупинною подачою водню.

При нерівності числа молекул, що беруть участь у реакції - газу відновника і газу- продукту реакції, наприклад:

FeCl + H Fe + 2HCl

рівновага змінюється також із зміною загального тиску в системі. Підвищення тиску зрушує реакції убік зменшення загального об'єму газових реагентів.

Залежність константи рівноваги від температури виражається наближеним рівнянням

де - зміна теплоємкості при стандартних умовах.

При одержанні металевих порошків відновленням, важливий вплив на кинетику процесів мають поверхневі явища в зв'язку з великою площею поверхні вихідних з'єднань і порошків, що утворяться. До таких явищ варто віднести адсорбцію, хемосорбцию, хімічні взаємодії в адсорбованих шарах, каталітична дія розвинутих поверхонь, десорбцию газоподібних продуктів реакції, дифузійні процеси.

Сучасні уявлення про механізм відновлення оксидів металів газоподібним відновником грунтуються на адсорбційно-автокаталітичній теорії.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 311 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...