Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розділ 3. Методика оцінювання рівня знань і практичних навичок студентів



Оцінювання рівня знань студентів повинно сприяти реалізації таких завдань:

- підвищення мотивації студентів до систематичного активного навчання протягом триместру (семестру) та навчального року, їх переорієнтація з отримання позитивної оцінки на формування стійких знань, умінь та навичок;

- відповідність переліку, форм та змісту контрольних заходів і завдань робочій програмі дисципліни, розробленій за вимогами КМСОНП;

- відкритість контролю, яка базується на ознайомленні студентів на початку вивчення дисципліни з переліком, формами та змістом контрольних заходів, критеріями та порядком їх оцінювання;

- подолання елементів суб'єктивізму при оцінюванні знань, що забезпечується системою контрольних заходів із застосуванням 100-бальної шкали оцінювання, а також врахуванням усіх видів навчальної роботи студента протягом триместру (семестру);

- забезпечення належних умов для вивчення програмного матеріалу з нормативних і вибіркових дисциплін і підготовки до контрольних заходів, що досягається їх чітким розмежуванням за змістом і термінами проведення;

- розширення можливостей для всебічного розкриття здібностей студентів, розвитку їх творчого мислення та підвищення ефективності навчального процесу.

Конкретне оцінювання знань студентів з дисципліни „Безпека життєдіяльності” здійснюється шляхом проведення кредитно-модульних контрольних заходів, які включають поточний, підсумковий модульний та семестровий контроль.

Поточний тестовий контроль здійснюється під час проведення практичних і семінарських занять і має на меті перевірку знань студентів з окремих тем та рівня їх підготовленості до виконання конкретної роботи. Форма проведення поточного контролю під час навчальних занять і система оцінювання рівня знань та умінь визначаються кафедрою.

Підсумковий модульний контроль проводиться з метою оцінки результатів навчання після закінчення логічно завершеної частини лекційних та практичних занять з дисципліни – змістового модуля. Завданням підсумкового модульного контролю є перевірка розуміння та засвоєння певного матеріалу, вироблення навичок проведення розрахункових робіт, умінь самостійно опрацьовувати тексти, здатності осмислити зміст декількох тем дисципліни, умінь публічно чи письмово представити певний матеріал. Форми підсумкового модульного контролю та система оцінювання рівня знань та умінь студентів визначаються кафедрою. Оцінка з підсумкового модульного контролю за 100-бальною шкалою включається до залікового кредиту як окремий заліковий модуль.

Оцінка за ІНДЗ за 100-бальною шкалою теж включається до залікового кредиту як окремий заліковий модуль

Окремим заліковим модулем є і ректорська контрольна робота, яка проводиться у комп’ютерному варіанті виконання (30 варіантів довільно вибраних тестів, на які студент вибирає вірну відповідь протягом 30 хвилин).

Семестровий контроль у вигляді екзамену проводиться у формі виконання письмових екзаменаційних завдань (письмовий екзамен). На екзамен виносяться вузлові питання, типові та комплексні задачі, завдання, що потребують творчої відповіді та уміння синтезувати отримані знання і застосовувати їх при вирішенні практичних завдань.

Перелік екзаменаційних питань та завдань, критерії їх оцінювання визначаються кафедрою.

Результати екзамену оцінюються за 100-бальною шкалою і включаються в підсумкову оцінку з дисципліни як окремий заліковий модуль з відповідним ваговим коефіцієнтом. Підсумкова (рейтингова) оцінка з дисципліни в цьому випадку розраховується як середня арифметична зважена з оцінок по залікових модулях.

Розділ 4. Завдання для індивідуальної роботи (реферати)

1. Біосфера, визначення, складові, проблеми біосфери в умовах сьогодення.

2. Екологічні проблеми атмосфери, їх вплив на здоров’я людини.

3. Екологічні проблеми гідросфери. їх вплив на здоров’я людини.

4. Екологічні проблеми літосфери, їх вплив на здоров’я людини.

5. Небезпечні та шкідливі фізичні фактори зовнішнього середовища, види, вплив на здоров’я людини.

6. Небезпечні та шкідливі соціальні (психофізіологічні) фактори зовнішнього середовища, види, вплив на здоров’я людини. Конфлікти, види, наслідки.

7. Шум та вібрація, джерела виникнення. Вплив шуму та вібрації на організм людини. Профілактика ушкоджень.

8. Електромагнітні випромінювання, види, характеристика, вплив на організм людини. Ультрафіолетове випромінювання, вплив на організм людини.

9. Загальні принципи організації, завдання та структура системи цивільного захисту (ЦО) України.

10. Генетично модифіковані продукти, харчові добавки та ксенобіотики: сучасний стан проблеми, вплив на організм людини.

11. Вплив аномальних температур на організм людини. Опіки, відмороження і загальне замерзання. Причини, ступені, ознаки, перша допомога. Заходи профілактики.

12. Ураження людини електричним струмом: причини. Механізм дії електричного струму. Перша допомога при ураженні.

13. Грози, механізм виникнення. Ураження блискавкою. Основні способи захисту від ураження блискавкою, перша допомога при ураженні.

14. Вплив ртуті та свинцю на організм людини. Ознаки отруєння, перша допомога і профілактика уражень.

15. Клінічна смерть, ознаки. Надання допомоги при зупинці дихання і серцевої діяльності. Методика штучного дихання та непрямого масажу серця.

16. Шкідливі фактори при роботі з комп’ютерно-дисплейною технікою, їх вплив на організм користувача. Профілактика уражень.

17. Нітрати і нітрити, їх вплив на людину. Причини та ознаки отруєння, перша допомога. Профілактика отруєнь.

18. Забруднювачі повітря виробничих та житлових приміщень, їх вплив на організм людини. Отруєння чадним газом, причини, ознаки, перша допомога.

19. Вплив алкоголю на життєдіяльність людей. Хронічний алкоголізм, ознаки, стадії, небезпека для окремої людини та суспільства.

20. Алкоголь: історія відкриття, механізм дії. Гостре отруєння алкоголем, ознаки, надання допомоги.

21. Вплив систематичного паління на здоров’я людини. Пасивне паління, його вплив на здоров’я людини.

22. Наркоманії, розповсюдження, класифікація наркотичних речовин, механізм дії окремих груп наркотичних препаратів. Небезпека наркоманій для суспільства та окремої людини.

23. Вплив наркоманій та токсикоманій на здоров’я людини. Ознаки нарко- та токсикозалежності.

24. Отруєння грибами. Класифікація шкідливих грибів за механізмом дії. Ознаки отруєння, надання допомоги, запобігання отруєнням.

25. Дихальні інфекції: бронхіти, респіраторні вірусні захворювання, грип, ознаки, догляд за хворими.

26. Туберкульоз, шляхи поширення, ознаки, допомога, профілактика.

27. ВІЛ – інфекція. Причини поширення, ознаки, стадії розвитку, діагностика і профілактика.

28. Мобільні телефони і здоров’я людини.

29. Основи фізіології праці. Розумова праця та фізична праця, особливості, профілактика утоми.

30. Біоетика та біобезпека, визначення. Поняття про біотероризм та особливо небезпечні інфекції.

31. Аварії на хімічних підприємствах з викидом аміаку та хлору. Причини, ознаки ураження, надання допомоги.

32. Сифіліс, причини поширення, ознаки, стадії, перебіг, профілактика.

33. Гонорея: причини поширення, ранні ознаки, перебіг, ускладнення і профілактика.

34. Синдром хронічної утоми, причини виникнення, ознаки, профілактика розвитку.

35. Надзвичайні ситуації, їх класифікація і детальна характеристика.

36. Стихійні лиха, їх класифікація. Зсуви, селі та повені: причини, характе­ристика уражень та їх запобігання.

37. Стихійні лиха, їх класифікація. Характеристика осередків ураження при землетрусах та ураганах. Причини землетрусів, правила поведінки і дії населення. Синдром тривалого стиснення, ознаки, перебіг, перша допомога.

38. Причини виникнення і фактори, що сприяють поши­ренню побутових, виробничих і лісових пожеж. Способи ліквідації пожеж. Правила поведінки і дії населення.

39. Вплив іонізуючих випромінювань на організм людини. Причини виникнення і перебіг хронічної променевої хвороби.

40. Вплив іонізуючих випромінювань на організм людини. Причини, форми і періоди перебігу гострої променевої хвороби.

41. Профілактика радіаційних уражень. Радіозахисне харчування

42. Пожежі, визначення, причини виникнення та шляхи розповсюдження.

43. Протипожежні вимоги до облаштування виробничого устаткування та технологічних процесів.

44. Пожежонебезпека опалювальних систем. Правила користування побутовим газовим обладнанням. Ознаки отруєння побутовим газом, надання допомоги.

45. Методи гасіння пожеж та основні вогнегасні речовини.

46. Криміногенні ситуації та найбільш характерні їх прояви. Терористичні акти, види. Правила поведінки людини в ситуації “заручник“ та інших криміногенно небезпечних ситуаціях.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 410 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...