![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Ефективність реконструкції промислової будівлі визначають насамперед економічною доцільністю реконструкції і технічного переозброєння підприємства чи його частини. Порівняно з новим будівництвом під час реконструкції, як правило, менші витрата та інтенсивність використання матеріально-технічних, трудових та енергетичних ресурсів. Поза тим в результаті реконструкції може бути забезпечений приріст в продукції підприємства і покращання її якості, оновлення асортименту чи покращання умов праці.
Для скорочення витрат підприємств під час реконструкції можна використати такі резерви:
- часткова (замість повної) поетапна зупинка виробничого процесу;
- перенесення всього або частини виробництва у тимчасові будівлі;
- створення запасів сировини і напівфабрикатів, які випускають на ділянках чи цехах, що зупиняються;
- підвищення кількості змін роботи обладнання на виробничих ділянках, які випускають однорідну продукцію;
- використання напівфабрикатів, які поставляють з аналогічних за профілем підприємств.
Скоротити витрати у сфері будівельного виробництва можна за рахунок:
- використання організаційно-технічних рішень, які забезпечують інтенсифікацію будівельних процесів з мінімальною тривалістю та трудомісткістю робіт;
- застосування поточних методів виконання будівельно-монтажних робіт та їх концентрації;
- концентрації матеріально-технічних і трудових ресурсів;
- максимального використання засобів механізації та автоматизації будівельних процесів.
Розробка ефективних методів проектування, організації і виконання будівельно-монтажних робіт під час реконструкції промислових об'єктів є важливими завданнями. Для їх вирішення необхідно враховувати сучасні досягнення науки і практики будівництва, а також особливості реконструктивних робіт в умовах діючого підприємства. До основних напрямків підвищення їх ефективності належать:
- перехід до комплексного проектування реконструкції об'єктів з використанням нових конструктивно-технологічних рішень і методів виконання робіт;
- зниження матеріаломісткості, підвищення рівня збірності та покращення матеріально-технічного забезпечення об'єктів конструкціями, матеріалами і обладнанням;
- вдосконалення існуючих і розробка нових засобів механізації реконструктивних робіт;
- вдосконалення системи організації і керування реконструкцією. Важливим фактором оцінки ефективності реконструкції підприємств є скорочення термінів її проведення, якого можна досягти екстенсивними та інтенсивними методами.
До екстенсивних методів належать: насичення фронту реконструктивних робіт матеріально-технічними і трудовими ресурсами; підвищення змінності робіт; використання зупинок основного виробництва для виконання будівельно-монтажних робіт та ін.
Інтенсивні методи передбачають: підвищення продуктивності роботи робітників, машин і механізмів; використання комплектів машин і механізмів та ручного механізованого інструмента; використання прогресивних будівельних конструкцій, нових технологій та матеріалів, які забезпечують не тільки високу якість робіт, але й ефективність та довговічність.
До таких матеріалів і конструктивних елементів відносять композитні синтетичні матеріали, які використовують для відновлення і підсилення конструктивних елементів різного призначення. Це композитні матеріали на базі вуглецевих, базальтових, склопластикових, арамідних волокон.
Для підсилення конструкцій шляхом приклеювання (аплікації) композитні матеріали виготовляють у вигляді пластин (стрічок) із різних матеріалів незначної товщини і різної ширини. Найпоширеніші штучні матеріали, армовані:
- вуглецевими волокнами (СFRР - англ. Сагbоn Fіbге Rеіnforсеd Рlаstіс);
- скляними волокнами (GFRР - англ. Glass Fibre Reinforced Plastik);
- арамідними волокнами (АFRР - англ. Аramid Fibre Reinforced Plastik).
Їх механічні властивості подано у табл. 1.1.
Позитивні і негативні властивості композитних матеріалів порівняно із сталевими стрічками, які також використовують для підсилення конструкцій, подано в табл. 1.2.
Таблиця 1.1
Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 551 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!