Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вимоги до шуму



Одним з факторів, які впливають на підвищення продуктивності розумової праці, є тиша. Щоб створити нормальні робочі умови в службових приміщеннях, необхідно вжити комплекс адміністративних, будівельних і організаційно-технічних заходів. Було б великою помилкою вважати, що це незначний чинник, що характеризує робоче місце. З достовірністю встановлена шкідлива дія шуму на функціональний стан людини і в першу чергу на його нервову систему.

Під терміном «шум» в ергономіки підрозумівають безладне змішення звуків різної частоти і сили. Гранично допустимі рівні шуму добре відомі. Умовно він роздільний на п'ять рівнів по характеру реакції організму людини. Прийнята одиниця вимірювання шуму - децибели (дБ). До 10 дБ характерний для звуків тихого шуму моря, лісу. Для міської людини, що живе в умовах постійного шуму, такі звуки можуть викликати стан монотонії, неможливості зосередженої роботи, тяги до сну. Йому необхідний період звикання до тиші.

Відомо, що відсутність звичайного звукового оформлення може стати джерелом депресивного стану.

Шумовий фон, до 60 дБ робить активуючий вплив на організм людини. Робота в таких умовах здійснюється ефективніше. Але вже фон, рівний 60 дБ (а це зразково, шум, коли говорять одночасно 5 чоловік), приводить до змін фізіологічних реакцій (зміна пульсу, кров'яного тиску). При тривалій дії шуму в 80 - 100 дБ знижується ефективність поведінки, важко виконання інтелектуальних операцій. Можуть відбутися патологічні зміни в серцево-судинній системі. Шум в 140 дБ викликає больовий поріг, а при 160 дБ - шок, судоми, параліч.

Рівень шуму для офісних приміщень, встановлений європейським союзом, рівний 55 дБ. Згідно п.6.2 Гігієнічних вимог рівень шуму не повинен перевищувати 75 дБ.

Проте шум, що видається комп'ютером, принтером і факсом, знаходиться в кімнаті без звукопоглинальних матеріалів, перевищує 70 дБ. Тому не рекомендують ставити всю оргтехніку на одному робочому місці, також слід застосовувати шумоізюючі матеріали.

Устаткування, рівні шуму якого перевищують гранично допустимі, має виноситися за межі приміщення, де розташовуються робочі місця.

Понизити рівні шуму можна, якщо використовувати як обробку приміщення шумопоглинаючі матеріали, килимові покриття, завіски з щільної тканини (їх ширина повинна перевершувати ширину вікна не менше, чим в 2 рази), килимки під шумне устаткування можуть бути додатковою умовою в боротьбі проти шуму.





Дата публикования: 2014-11-03; Прочитано: 408 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.116 с)...