Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Налагодження автоматизованого різцетримача повздовжнього супорта напівавтомата



Різцетримач 6 (рис. 7.3) установлюється по двох кронштейнах 7, що жорстко закріплені на повздовжньому супорті напівавтомата. Кронштейни входять в пази різцетримача, що забезпечують його рухомість відносно супорта у поперечному напрямку. На різцетримачі, у визначених положеннях (налагодження проводиться за еталоном 1) закріплені різці 3, що фіксуються притискною планкою 4, упори 5, 10, 14, 17, а також копір 11. У прямокутний із закругленими кутами паз копіра вільно входить ролик 12, що обертається на жорстко установленій на станині верстата осі 13. Крім неї на станині закріплені також амортизатори 2, 9, 15, 16 і шляхові перемикачі 8, 18, положення яких узгоджується із положенням виконавчих елементів різцетримача. Еталон 1 установлений в центрах.


Елементи різцетримача зображені у положеннях, які вони займають в момент завершення етапу механічної обробки, коли прохідні різці 3, що обробляють циліндричні поверхні заготовки (канавки прорізають різці, закріплені на поперечному супорті) підійшли до граничних лівих точок траєкторій своїх робочих переміщень. В цьому ж положенні пальці амортизаторів 2, 16 відтиснуті упорами 5, 17 у крайні верхні за схемою положення, пружини їх повністю стиснуті, а ролик 12, що під час обробки сковзав по нижньому повздовжньому пазу копіра 11, знаходиться напроти його правого поперечного пазу. Внаслідок цього, у різцетримача 6 з інструментом з’являється додатковий ступінь вільності і він відтискається амортизаторами 2, 16 вниз за схемою до упору ролика 12 у верхню стінку верхнього повздовжнього пазу копіра 11, із забезпеченням контакту пальців амортизаторів 9, 15 з упорами 10, 14. Відхід різцетримача необхідний для подальшого прискореного відводу інструмента у вихідне для початку наступного циклу обробки положення і створення потрібних умов для зняття обробленої деталі і установки наступної заготовки. Команда електродвигуну на перемикання з режиму робочої подачі в режим прискореного відводу, подається від шляхового перемикача 8, на штовхач якого натискає різцетримач 6, в момент, коли він знаходиться у крайньому лівому положенні. При цьому вал електродвигуна починає обертатись в протилежну сторону з більшою швидкістю. Під час відводу ролик 12 сковзає по верхньому повздовжньому пазу копіра 11 у положення напроти його лівого поперечного пазу; одночасно пальці амортизаторів 9, 15 відтискаються упорами 10, 14 у граничні нижні положення до повного стиску їх пружин. При досягненні інструментами 3 крайнього правого положення у різцетримача знов з’являється додатковий ступінь вільності у поперечному напрямку і він відтискається амортизаторами 9, 15 доверху, у вихідне для початку обробки положення. Ролик 12 зміщується до упору в нижню стінку нижнього повздовжнього пазу копіра 11, пальці амортизаторів 2, 16 вводяться в контакт з упорами 5, 17, різцетримач 6 натискає на штовхач шляхового перемикача 18, від якого подається команда електродвигуну на перемикання з режиму прискореного відводу в режим робочої подачі. Тим часом оброблена деталь замінена заготовкою, різці починають рухатись ліворуч, обробляючи її поверхні, цикл спрацьовування різцетримача повторюється.

Налагодження різцетримача за установленим в центрах еталоном 1 починається в граничному лівому положенні пристрою, що відповідає моменту завершення обробки. В даному положенні вершини різців установлюються впритул до відповідних циліндричних поверхонь і буртиків еталону, на станині верстата закріплюються амортизатори 2, 16, а на різцетримачі 6 - упори 5, 17, які повинні повністю відтискати пальці амортизаторів доверху за схемою; на станині установлюється шляховий перемикач 8, штовхач якого повинен бути повністю натиснутим різцетримачем 6; згідно із розмірами оброблюваної деталі обирається та установлюється копір 11, в паз якого вводиться ролик 12. Далі різцетримач переводиться у граничне праве положення (початку обробки), в якому установлюються амортизатори 9, 15, упори 10, 14 і шляховий перемикач 18. Після налагодження поперечного супорта, еталон 1 знімається, замість нього установлюється заготовка, проводиться її спробна обробка. За результатами обмірювання виготовленої деталі, за потребою, настройки різцетримача корегуються.

7.2. Хід роботи

1. На одному з токарно-гвинторізних верстатів установити видану викладачем еталонну деталь (дво- або трисхідчастий вал).

2. В першій і четвертій позиціях різцетримача закріпити інструмент, положення якого відлагодити за циліндричними поверхнями еталона.

3. На станині верстата у граничних положеннях початку та завершення механічної обробки установити шляхові перемикачі для автоматизованого керування режимами роботи електродвигуна привода верстата.

7.3. Зміст звіту

Навести описи проведених операцій з налагодження токарно-гвинторізного верстата.

7.4. Контрольні запитання

1. Яке призначення токарних багаторізцевих напівавтоматів?

2. Чим визначається максимальне число інструментів, яке можна одночасно використовувати для обробки на напівавтоматах?

3. Що таке раціональне налагодження напівавтомата?

4. Що таке швидкозмінне налагодження?

5. Яка загальна послідовність налагодження напівавтомата?

6. В якій послідовності реалізується робочий цикл автоматизованого різцетримача повздовжнього супорта?





Дата публикования: 2014-11-03; Прочитано: 540 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...