Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Проблеми загальнодержавного значення



Ліквідація аварійної ситуації, яка склалася на шахті ім. Коротченка в м.Селидове, де вже п’ятий рік через непридатний стан не експлуатується колектор шахтних вод.

В результаті цього щорічно біля 5 млн.м3 високотоксичних шахтних вод по рельєфу скидаються до річки Солона (басейн Дніпра). Вміст важких металів в шахтній воді досягає десятків ГДК, а марганцю та заліза, в окремих випадках, сотень і навіть тисяч ГДК. Цей скид в межах м. Селидове привів до загибелі в річці всього живого. Шахта впродовж довгого часу є банкрутом і не в змозі своїми силами виконати необхідний об'єм водоохоронних робіт. Заборгованість по пред’явлених позовах і зборах до бюджету перевищила 20 млн. грн. Розпорядження Держуправління і неодноразові звернення до Мінвуглепрому і Мінпаливенерго України про вжиття невідкладних заходів по ліквідації аварії і забезпеченню очищення шахтних вод фактично ігноруються.

У тому, що частина річок області відноситься до категорії брудних і дуже брудних, «заслуга» не тільки підприємств області. До цього привело і скидання значної кількості неочищених зливових вод з територій населених пунктів і сільськогосподарських угідь, а також багаторічна акумуляція забруднюючих речовин в донних відкладеннях.

Ні в одному місті області зливові каналізації, що знаходяться на балансі місцевих рад, не обладнані очисними спорудами. Окрім забруднення вод це приводить до значного замулювання водних об'єктів. На даний час в області потребують розчистки сотні кілометрів водних об’єктів, на що потрібно більше 500 млн.грн.

Замулення водойм, в свою чергу, призводить до підтоплень прилеглих до них територій. На даний час в Донецькій області з 183 міст та селищ підтопленими є 33 (18%). Підтоплено близько 23 тыс.га (10%) населених пунктів. Площа підтоплених територій, яка вимагає першочергових робіт, складає 6,5 тис. га. Це, перш за все, в містах Слов'янськ, Дружківка, Краматорськ, Артемівськ, Маріуполь, Донецьк та інших. Для реалізації заходів щодо запобігання підтопленню населених пунктів області необхідно більше 250 млн.грн.

Основним джерелом фінансування заходів по боротьбі з підтопленнями населених пунктів області і розчищенню річок є цільові кошти Державного бюджету, що надходять від зборів до бюджету, які здійснюють підприємства за спеціальне водокористування.

Щорічно Законами України про Державний бюджет цільове використання цих коштів, як передбачено Водним кодексом України, Законами України “Про охорону навколишнього природного середовища” і “Про Державну програму водного господарства”, призупиняється, а, відповідно, вищезгадані заходи практично не фінансуються. За останні роки в область повертається не більш 1 відсотка коштів, які перераховуються Донецькою областю до держбюджету від зборів за спеціальне водокористування.

Необхідно добиватися повернення до розподілу коштів по зборах за використання водних ресурсів між державним, обласним і місцевими бюджетами, передбаченому Водним кодексом України і Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища».





Дата публикования: 2014-11-03; Прочитано: 583 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...