Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Визначення податкових зобов’язань контролюючими органами



Одним із поширених способів визначення зобов'язань платників податків перед державною казною є визначення обсягу податку фіскальним органом. В демократичних державах такий спосіб є скоріше винятком із загального правила обчислення податкових зобов’язань і застосовується переважно у випадках, коли платник податків уникає оподаткування, або вдається до свідомого заниження об’єкта оподаткування та, як наслідок, недоплати податків. Так, для прикладу, в розділі III Податкового кодексу Данії зазначено, що у разі отримання податковою службою незаповненої декларації або при її відсутності, оцінка доходу та відповідні донарахування на дохід платника можуть бути проведені податковою службою.

Чинним законодавством про оподаткування в Україні обсяг податкових зобов'язань платників податків визначається контролюючим органом у випадках:

- неподання платниками податкових декларацій;

- виявлення документальними перевірками помилок в обчисленні об’єкта та суми податку;

- встановлення арифметичних або методологічних помилок попередніми (камеральними) перевірками податкової звітності;

- коли нарахування податку покладено безпосередньо на податковий орган нормами законодавства.

При визначенні обсягу отриманих платником доходів фіскальні органи нерідко вдаються до методів, які у фаховій літературі називають "непрямими методами". В такий спосіб переважно відстежують доходи, які не знаходять відображення в офіційній звітності та не оподатковуються.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 525 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...