Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 3. Капітал, виробничі фонди та нематеріальні ресурси



Характеристика матеріальних активів (виробничих фон­дів та іншого майна). Матеріальні активи як сукупність виробничих фондів та іншого майна підприємства. Склад і взаємозв'язок за­собів виробництва і виробничих фондів. Виробничі фонди які вартісна категорія. Поділ виробничих фондів на основні та оборотні/ Відмітні ознаки і сутнісна характеристика основних та оборотних фондів. Практичне значення основних та оборотних фондів для здійснення процесу виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг). Майно підприємства соціального призначення.

Оцінка, класифікація і структура основних фондів. Понят­тя «оцінка основних фондів». Первісна і відновна; повна та залишко­ва вартість основних фондів. Періодична індексація основних фондів. Видова класифікація основних фондів (поділ на три групи). Ви­дова (технологічна) структура основних фондів, чинники і тенденції її динаміки на виробничих підприємствах.

Спрацювання, амортизація і відтворення основних фон­дів. Характеристика процесу відтворення основних фондів. Фізичне (матеріальне) та економічне спрацювання основних фондів. Види фізичного спрацювання та техніко-економічного старіння засобів праці та застосовувані форми їх усунення. Амортизація основних фондів. Норми амортизаційних відрахувань на повне відновлення (реновацію) основних фондів. Методи рівномірної, подвійно-за­лишкової і прискореної амортизації засобів праці. Строки експлуа­тації машин та устаткування, методичні підходи до їх оптимізації. Характеристика ремонту, модернізації і заміни діючих засобів Праці та економічна оцінка доцільності витрат на їх періодичне здійснен­ня. Розширене відтворення основних фондів (технічне переозброєн­ня і реконструкція, розширення діючого підприємства, нове будів­ництво виробничих та інфраструктурних об'єктів).

Практична робота №4. «Визначення амортизації».

Ефективність відтворення і використання основних фон­дів. Економічне і соціальне значення підвищення ефективності від­творення та використання основних фондів підприємства: Системи показників ефективності відтворення засобів праці; рівня викорис­тання окремих видів і всієї Сукупності основних фондів. Напрями інтенсифікації відтворення та шляхи кращого використання основ­них фондів підприємства за нормальних умов господарювання.

Практична робота №5. «Розрахунок показників основних засобів».

Структура, нормування і використання оборотних фон­дів Підприємства. Елементний склад оборотних фондів, характери­стика виробничих запасів, напівфабрикатів власного1 виготовлення, незавершеного виробництва, витрат майбутніх періодів. Нормуван­ня витрат і розрахунки необхідного обсягу оборотних фондів під­приємства. Показники та шляхи кращого використання матеріаль­них ресурсів. Сучасна політика ресурсозбереження та ефективність її здійснення.

Нематеріальні ресурси. Поняття і види нематеріальних ре­сурсів підприємства, їхній вплив на конкурентоспроможність його продукції на ринку. Характеристика об'єктів промислової власності: винаходів, промислових зразків, корисних моделей, товарних знаків і знаків обслуговування. Інформація як особливий суспільний ре­сурс. Сучасні інформаційні технології і програмні продукти. Інші нематеріальні ресурси (ноу-хау, раціоналізаторські пропозиції, найменування місця походження товару, гудвіл фірми).

Нематеріальні активи. Поняття та елементний склад нематеріальних активів (патенти на право виключного користування об'єктами промислової властивості; авторське право, право на користування іншими нематеріальними ресурсами у формі ліцензії тощо). Оцінка і строки зношування (старіння) нематеріальних активів підприємства.

Загальна характеристика і нормування. Сутнісна характеристика оборотних коштів. Обслуговування оборотними коштами сфер виробництва та обігу. Функціональна та елементна структура; оборотних коштів. Нормовані оборотні кошти. Методи розрахунку нормативів оборотних коштів (аналітичний, коефіцієнтний, прямого розрахунку). Обчислення нормативів оборотних коштів у,виробничих запасах, незавершеному виробництві, витратах майбутніх періодів, залишках готової продукції. Визначення загалу оборотних коштів для підприємства.

Ефективність використання. Основні показники рівня ефе­ктивності використання оборотних коштів; коефіцієнти оборотності (кількість оборотів) і завантаження, тривалість одного обороту, в днях, рентабельність; методика їх обчислення. Шляхи підвищення ефектив­ності використання оборотних коштів; оптимізація запасів ресурсів і незавершеного виробництва; скорочення тривалості виробничого цик­лу; поліпшення організації матеріально-технічного забезпеченню ви­робництва; прискорення реалізації виробленої продукції. Проблеми нестачі оборотних коштів, і поповнення їх,обсягів до нормативного рі­вня за умов кризової економічної ситуації на підприємстві.

Практична робота №6. «Розрахунок показників використання оборотних коштів».





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 538 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...