Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Закон Шарля



Якщо об’єм і маса газу залишаються незмінними, то в будь-якому стані тиск газу пропорційний його абсолютній температурі:

, (1.6)

тобто в будь-якому стані .

1.4.4. Об’єднаний газовий закон Менделеєва–Клапейрона

Клапейрон (1840 р.) об’єднав окремі закони для ідеальних газів і отримав таку залежність:

, (1.7)

тобто встановив, що добуток тиску газу на об’єм в будь-якому стані пропорційний його температурі. Стала В – різна для різних газів. Менделеєв (1875 р.) показав, що це пов’язано з неодинаковістю молекул різних газів і визначив, що добуток , де – число молей газу (, де М – маса газу, кг; – молекулярна маса, кг / кмоль), а – універсальна газова стала ( = 8,31 Дж /(моль. К)). Після цих визначень об’єднаний газовий закон буде виражати таке рівняння:

. (1.8)

Його називають рівнянням (або об’єднаним газовим законом) Менделеєва – Клапейрона.

Як видно з рівняння (1.8), кількість газу (масу газу) можна виражати як в кілограмах, кілограм-молекулах, так і в одиницях pV. Остання частіше використовується у вакуумній техніці.

Дійсно, при Т = Const, матимемо

, (1.9)

де b - коефіцієнт пропорційності.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 312 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...