Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Ракетна система залпового вогню М270



Ракетна система залпового вогню (РСЗВ) М270 (multiple launch rocket system) знаходиться на озброєнні сухопутних військ США, Великобританії та Німеччини.

РСЗВ складається з двох основних частин: пускової установки (ПУ) М269 та гусеничного шасі (track chassis) М993, опрацьованого на базі БМП ”Бредлі” М2 (derivative of the Bradley fighting vehicle).

ПУ М269 є двосекційною броньованою коробкою, у яку вклада­ються два транспортно-пускові контейнери М26 по 6 некерованих ракет (НКР) калібру 237 мм кожна.

Пускова установка наводиться на ціль (direct to a target) механізмами нижнього та верхнього лафетів, згідно з параметрами, які вираховує система керування вогнем (СКВ), розміщена в кабіні екіпажу (onboard fire control system). СКВ також здійснює автоматичний контроль (exercise automatic control) надійності всіх систем РСЗВ, видає інформативні повідомлення екіпажеві та проводить обмін інформацією з КП вищого рівня (commander’s post).

Крім звичайних РСЗВ, до складу підрозділів входять командно-штабні машини (command post vehicle) – центри керування вогнем М577А2 (fire control center), що забезпечують взаємодію та ефектив­ність ведення вогню взводів та батарей. Вони оснащені спеціальними захищеними засобами комп’ютерного зв’язку та звичайними УКХ – радіостанціями (VHF radio set) з дальністю дії до 32 км.

Боєприпаси до М270 мають індекс М77 і створені за касетним принципом (cluster ammunition): власне ракета є носієм комплекту суббоєприпасів (subcaliber ammunition), що в потрібному районі розділяються.

М77 з суббоєприпасами уламково-фугасної дії вистрілюються на дистанції до 30 км. У районі цілі бойова частина розділяється на 6 циліндричних блоків, котрі розлітаються на деяку відстань, після чого ”розсипають” зливу малих уламкових гранат, що спускаються на парашутах та вибухають при зіткненні з перешкодою чи землею.

М77 з кумулятивними (hollow charge) суббоєприпасами діє аналогічно. Мала протитанкова бомба (МПТБ) при влучанні пробиває броню від 100 до 190 мм, або вражає уламками у радіусі 5-6 м. Характерною рисою М77 є висока густота покриття площинних цілей: одна НКР ”накриває” площу 20-25 тис. кв. м 8000-ми МПТБ або гранат.

Інший тип НКР має касетну боєголовку (cluster warhead) з протитанковими мінами (ПТМ) (antitank mine) АТ-2 і здатна створювати поверхневі мінні поля на відстанях до 42 км. Після запуску в районі цілі боєголовка розділяється на 7 частин, кожна з яких викидає по 4 ПТМ на парашутах. Після падіння міна само орієнтується кумулятивним зарядом угору і приводить у бойову готовність систему підриву. Електронний запал – не виймається (nonremovable) і має систему самоліквідації (через встановлений час). Батарея з 9 РСЗВ М270 здатна за один залп (salvo), за 30 секунд, встановити поле (lay a mine field) з 3024 мін.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 524 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...