![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Тема. Технологія проведення графічного та статистичного аналізу засобами MS Excel. Методи прогнозування статистичних даних.
Вид інноваційної технології. Заняття проводиться у формі міні-тренінгу над завданнями, що виносяться на лабораторну роботу.
Мета заняття. Навчитись ілюструвати статистичні дані та провадити аналіз даних на основі графіків та діаграм; навчитись аналізувати сукупності даних за допомогою статистичних та ймовірнісних характеристик, провадити графічну та аналітичну інтерполяцію та екстраполяцію даних, прогнозувати розвиток динамічних процесів.
Компетентності, що повинні сформуватися на лабораторній роботі:
ü студенти повинні знати:
поняття статистичної таблиці, ряду даних та категорії; поняття динамічного процесу; поняття точок часу; поняття діаграми; класифікацію діаграм MS Excel за призначенням; елементи діаграми MS Excel; етапи створення, редагування та форматування діаграм у MS Excel; поняття кореляції; поняття незалежного та залежного показників; поняття функції апроксимації та рівняння регресії; поняття величини достовірності апроксимації; поняття інтерполяції та екстраполяції; засоби MS Excel для проведення графічної інтерполяції та екстраполяції динамічних рядів; засоби MS Excel для проведення аналітичної інтерполяції та екстраполяції динамічних рядів.
ü студенти повинні уміти:
будувати діаграми на основі даних статистичної таблиці; редагувати та форматувати створену діаграму; виявляти наявність зв’язку між сукупностями статистичних даних; аналізувати та прогнозувати розвиток динамічних процесів; провадити інтерполяцію — визначати коефіцієнти рівняння лінійної та експоненціальної регресії; виконувати аналітичне прогнозування (екстраполяцію) значень динамічного ряду, використовуючи статистичні функції MS Excel.
Самостійна робота студентів для підготовки до лабораторної роботи.
1. Опрацювання лекційного матеріалу; обов’язкової та додаткової літератури; що відповідають тематиці лабораторної роботи.
2. Виконання завдання для самостійного опрацювання № 7.
3. Виконання тестових завдань (рівень ознайомлення та відтворення), що представлені в практикумі [3, C. 162—164, 171—175], з метою самоперевірки готовності до виконання завдань лабораторної роботи та за потреби — корекції знань.
Робота студентів на лабораторній роботі.
Студенти повинні виконати завдання міні-тренігу та прийняти участь у обговоренні отриманих результатів та підбитті підсумків заняття.
Інформаційне забезпечення підготовки до проведення лабораторної роботи.
Під час підготовки до виконання завдань лабораторної роботи студенти повинні ознайомитися з лекційним матеріалом та літературними джерелами: [2, C. 294—305, 306—312, 332—334], [3, C. 162—170, 171—180].
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 266 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!