Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Визначення можливої площі нафтогазонасиченості за допомогою коефіцієнта заповнення пастки



Визначення передбачуваної площі перспективної структури за допомогою коефіцієнта заповнення пастки доцільно, якщо:

1) структура підготовлена структурним бурінням або структурним бурінням в комплексі з сейсмічними методами по ВМГ, який розміщений значно вище продуктивних пластів (горизонтів);

2)на розвіданих покладах встановлено виклинювання або літолого – фаціальне заміщення пласта на всю товщину;

3)деякі структури, що розміщені поруч з перспективною, при розбурюванні виявилися пустими. Під пустими розуміють структури в яких по різним причинам при розкурюванні не встановлені поклади нафти і газу.

Величина коефіцієнта заповнення (kсер.зв) розраховується як середньозважена з урахуванням всіх структур даної структурно – фаціальної зони, що перебувають в глибокому розвідувальному бурінні на дату підрахунку не залежать від їх результатів. Коефіцієнт заповнення пасток розраховується за формулою:

,

де – площі покладів, розвіданих родовищ в досліджуваному продуктивному пласті;

Sk – площі структур в межах нижньої замкнутої ізогіпси на структурній карті ВМГ,, які перебувають в глибокому розвідувальному бурінні (в тому числі площі пустих структур).

Якщо в продуктивному пласті виявленого покладу є декілька продуктивних прошарків, які виклинюються, або спостерігається їх літолого – фаціальне заміщення на всю товщину, внаслідок цього запаси по кожному продуктивному прошарку підраховуються окремо, то в формулі () по таким покладам враховується середня площа. Вона визначається зважуванням продуктивної площі кожного прошарку по його середній нафтогазонасиченій товщині за формулою:

,

де – сумарний (сума) об’єм колекторів нафтогазонасиченої частини прошарків;

– сума середніх значень ефективних товщин нафтогазонасиченої товщини прошарків.

Для розрахунку продуктивної площі на перспективній структурі достатньо її площу Sперс по ВМГ в межах нижньої замкнутої ізогіпси помножити на середній коефіцієнт заповнення:

,

Ця формула дозволяє визначити продуктивну площу, як нафтових так і газових покладів, які можуть бути виявлені на перспективній структурі.

Середнє значення ефективної нафтогазонасиченої товщини пласта () для будь–якого типу покладів розраховується за формулою:

,

де – середні ефективні нафтогазонасичені товщини продуктивного пласта розвіданих покладів;

Fпокл.і – нафтогазонасичені площі тих же покладів;

Fперсп – передбачувана нафтогазонасичена площа

перспективної структури, яка визначається за вище наведеною формулою.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 480 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...