Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Суть об’ємного методу підрахунку



Виходячи з того, що нафта і газ в надрах знаходяться в порах, тріщинах, кавернах теригенних або карбонатних порід і займають верхню частину пастки внаслідок гравітаційного розподілу і характеризуються іншими міжповерхневими властивостями, умовами, тому в задачу методу входять:

1) встановлення границь покладу (для горизонтальної частини покладу або пастки в межах якої знаходяться промислові скупчення вуглеводнів) і встановити його об’єм;

2) визначення об’єму порового простору покладу, зайнятого вуглеводнями в пластових умовах;

3) введення в об’єм порового простору, зайнятого вуглеводнями, відповідних поправок пов’язаних з специфічними властивостями і умовами знаходження нафти і газу в надрах.

Початком проведення робіт з підрахунку запасів об’ємним методом підрахунку є детальна кореляція розрізів свердловин на базі якої складається уявлення про геологічну будову всього родовища і окремих покладів (за результатами загальної і зональної кореляції).

При виділенні в межах одного покладу декількох підрахункових об’єктів кожен з них розглядається як самостійний поклад, всі границі і параметри якого визначаються виходячи з фактичних даних, характерних для даного об’єкту.

У випадку ділення одного покладу (підрахункового об’єкту) на блоки за категоріями запасів, визначення границь і побудови карт, які характеризують зміну значень параметрів по площі, підрахунок проводиться в загальному для покладу (об’єкту), а розрахунок підрахункових параметрів з урахуванням виділених блоків за категоріями запасів.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 305 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...