Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Донецький Державний університет управління



Петрушевська В.В.

Шира Н.О.

«фінансИ:

у схемах та таблицях»

Навчально-методичний посібник

Затверджено

на засіданні навчально-методичної ради ДонДУУ

протокол №____

від __________ 2012 року

 
 
 


Донецьк 2012


ББК 26я7

Ф 59

«Фінанси: у схемах та таблицях» навчально-методичний посібник для студентів 3 курсу галузі знань «Економіка та підприємництво» напряму підготовки «Фінанси і кредит» денної форми навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» (за вимогами ECTS) / В.В. Петрушевська, Н.О. Шира – Донецьк: ДонДУУ, 2012. - 333 с.

В навчально-методичному посібнику надаються схеми та таблиці, що розкривають зміст основних тем дисципліни «Фінанси». До кожної теми подано перелік основних термінів та понять, які бажано засвоїти,питання для самоконтролю, тестові завдання та задачі. Це дозволить краще систематизувати матеріал, конкретизувати знання з дисципліни «Фінанси» та зосередити свою увагу на головних її аспектах.

Розрахований для студентів 3 курсу галузі знань «Економіка та підприємництво» напряму підготовки «Фінанси і кредит» денної форми навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» (за вимогами ECTS).

Рецензенти:


ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………...  
ЗАЛІКОВИЙ МОДУЛЬ І. ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ ВИНИКНЕННЯ І РОЗВИТКУ ФІНАНСІВ  
Змістовий модуль 1.Предмет фінансової науки як метод пізнання сутності фінансів…………………………………………………………..  
Змістовий модуль 2. Генезис і еволюція фінансів……………………….  
Змістовий модуль 3. Становлення та розвиток фінансової науки………  
ЗАЛІКОВИЙ МОДУЛЬ ІІ. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВИ  
Змістовий модуль 4. Фінансове право і фінансова політика……………  
Змістовий модуль 5. Податки. Податкова система………………………  
ЗАЛІКОВИЙ МОДУЛЬ ІІІ. ЦЕНТРАЛІЗОВАНІ ФІНАНСИ  
Змістовий модуль 6. Бюджет. Бюджетна система……………………….  
Змістовий модуль 7. Бюджетний дефіцит………………………………..  
Змістовий модуль 8. Державний кредит………………………………….  
Змістовий модуль 9. Місцеві фінанси. Бюджетний федералізм і фінансове вирівнювання…………………………………………………...  
Змістовий модуль 10. Соціальні позабюджетні фонди………………….  
ЗАЛІКОВИЙ МОДУЛЬ IV. ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНІ ФІНАНСИ  
Змістовий модуль 11. Фінанси суб’єктів господарювання……………...  
Змістовий модуль 12. Фінанси домогосподарств………………………..  
ЗАЛІКОВИЙ МОДУЛЬ V. ФІНАНСОВА ІНФРАСТРУКТУРА  
Змістовий модуль 13.Страхування. Страховий ринок………………….  
Змістовий модуль 14. Фінансовий ринок…………………………………  
Змістовий модуль 15. Фінансовий менеджмент………………………….  
ЗАЛІКОВИЙ МОДУЛЬ VI. УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ  
Змістовий модуль 16. Міжнародні фінанси………………………………  
Змістовий модуль 17. Фінансова безпека держави………………………  
ЗАЛІКОВИЙ МОДУЛЬ VII. ФІНАНСИ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН  
Змістовий модуль 18. Фінанси країн з розвиненою ринковою економікою…………………………………………………………………  
Змістовий модуль 19. Фінанси Європейського Союзу…………………..  
ВИСНОВКИ………………………………………………………………  
СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………..  

ВСТУП

Предметом вивчення дисципліни «Фінанси» є фінансові відносини на макрорівні, методи їх регулювання та особливості розвитку на сучасному етапі.

Основною метою викладання дисципліни «Фінанси» є формування у майбутніх економістів системи знань з організації та функціонування фінансів на макрорівні, як специфічної форми суспільних відносин, підсистеми економічного базису, набуття практичних навичок у розбудові фінансової політики держави, набувають теоретичних знань в області формування фінансів та функціонування різних сфер і ланок фінансової системи держави. Фінанси - це складні економічні відносини, які постійно змінюються і удосконалюються з урахуванням впливу різних факторів.

Структурно-логічні схеми навчально-методичного посібнику «Фінанси: у схемах та таблицях» містять стислий зміст кожної теми з дисципліни «Фінанси» у вигляді схем, рисунків і таблиць. Вони охоплюють основні теоретичні і практичні положення, що дозволять студенту більш глибоко засвоїти матеріал внаслідок наочності його викладання.

У навчально-методичному посібнику особлива увага приділяється вивченню теоретичних засад функціонування й розвитку фінансів, складових фінансової системи держави, форм і видів фінансових ресурсів, фінансового механізму, си­стеми управління державними фінансами в Україні. Розглядаються бюджетна система та бюджетна політика, характери­зуються склад і структура доходів і видатків державного бю­джету, охарактеризовано системи управління державними фінансами в Україні та державах із розвинутою ринковою економікою. Розкриваються такі поняття, як місцеві фінанси, фінансовий ринок, управління державним боргом, державні поза­бюджетні цільові фонди, їх роль у фінансовій системі.

Найважливішим напрямком підвищення результативності навчального процесу на сучасному етапі є індивідуалізація навчання і розвиток творчих здібностей студентів, при тому особлива увага повинна приділятися розвитку навичок самостійної роботи і творчого мислення. У зв'язку з цим навчально-методичний посібник сприяє не тільки закріпленню отриманих теоретичних знань за фахом, але й посилює процес сприйняття висловлюваного лекційного матеріалу.

Таблиці, рисунки та схеми варто використовувати в ході навчального процесу, що дозволить краще систематизувати матеріал, конкретизувати знання з відповідної дисципліни та зосередити свою увагу на головних її аспектах.

У навчально-методичному посібнику наводяться контрольні запитання щодо запропонованих тем, що дозволяють провести оцінку своїх знань, визначити рівень підготовки з дисципліни «Фінанси».

Призначено для використання під час підготовки до лекційних, семінарських, практичних занять, рубіжного і підсумкового контролю знань.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 461 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.017 с)...